Kontracepcija

Kasnjenje menstruacije!

taca24

Zdravo. Imam samo jedno pitanje za vas. Nakon popijene tablete escapela dobila sam krvarenje (7dan).Sad me zanima da li sledecu menstruaciju da ocekujem u uobicajeno vrijeme ili od dana izazvanog krvarenja? Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U uobičajno vrijeme ili koji dan kašnjenja.

milicaP

Poštovani, imala sam odnos sa dečkom pre nedelju dana, nismo koristili zaštitu...60 sati nakon odnosa sam popila eskapel pilulu i dobro je podnela, nije bilo mučnine ni povraćanja. I dalje nisam dobila menstruaciju a trebala sam 18. (dakle kasni mi 5 dana) Imam simptome da ću dobiti osetljivost grudi, bol u stomaku itd. Trebam li se zabrinuti da sam trudna?
U napred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću.

milicaP

međutim, dečko nije svršio. Da li je moguće da nisam trudna već da mi samo kasni zbog pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i to dakako.

nanolina

Zdravo..
Prije 3 mj. Sam imala odnos bez zastite.. zadnja dva mj sam imala normalnu menstruaciju, trajala je kao I uvijek I krvarenje je bilo jakoi normalne boje..
ali ovaj mjesec mi kasni vec 7 dana
. Dozivjela sam jak stres I pretrpila ogroman strah prije 15 ak dana.. da li je moguce da mi kasni zbog stresa toliko.. ili ??
Imam jak iscjedak I nervozna saam.. imala sam I bolove u krstima.. na licu su iskocile bubuljice.. svi simptomi kad trebam dobiti.. ali nista..
Citala sam da se menstruacija moze dobivati I u toku trudnoce, pa me sad malo strah..
Molim vas odg-te mi kolika je vjerovatnoca da menstruacija kasni zbog pretrpljenog straha.. I koliko je tolerantno da kasni.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Pričekajte još koji dan da nastupi.

Motodream

23.10. imao sam zaštićen odnos s curom, nakon prvog svršavanja skinuo kondom obriso penis vlažnim maramicama, i navukao novi kondom, iz straha da nije nešto otišlo na kondom obrisao i njega i nastavio drugi odnos.
inače dobija menstruaciju 23-4-ti, 25-tog je prošli mj bila menstruacija i trajala 8-9 dana više nego obično, ovaj mj je nije još dobila znači kasni par dana, zanima me postoji li ikakva mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne postoji.

Motodream

Opet mi nije jasno zašo toliko kasni menstruacija, 29-ti još nije dobila, obično je prije dobijala 23-4, prošli mjesec 25, sad me zanima da li je to zbog sexualnih odnosa, jer do nazad 2mj nije ih imala nikako...od kad smo stupili u sexualne odnose, mjesečnica je neredovna.
I još me zanima, ako joj inače mjesečnica na te datume, 23-ći joj je neplodni dan, znači šanse za trudnoću su nikakve? da li griješim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije jedino stanje kod koga kasni menstruacija. Pročitajte o uzrocima kašnjenja menstruacije u prijšnjim postevima.

tea177

Postovani, imam redovit odnos sa deckom. Mjesecnica zna doci dan ranije, ili dan - dva kasnije,no ovaj mjesec mi kasni vec 8 dana. Imam sve simptome da cu dobiti. Jajnici me bole,grudi su bolme i tvrde. Ali mjesecnice nema. Test jos nisam napravila. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test svakako. O uzrocima kašnjenja savjetujem prijašnje posteve.

Motodream

Poštovani, i dalje imam isti problem, ne nalazim nikakav dobro objašnjenje i siguran odgovor.
Već 7 dana kašnjenja menstuacije, znači zadnja menstruacija je bila 25-tog prošlog mj.
Ako možete dat malo jasniji odgovor na cjelokupni napisan problem, najme boluje također od kroničnog gastritisa, te su joj propisane tablete "zipantola", da li je to može biti glavni problem kašnjenja, ne pristaje na test, od kojeg sam i sam ja pesimističan, iako mislim da smo imali 100% zaštićen odnos...bio bi zahvalan na jasnom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovor je bio jasan. Lijep pozdrav.