Kontracepcija

klomifen

azuro

Poštovani!
Imam 39 godina, nisam rađala, u braku sam nešto više od godinu. Pijem Letrox od 50mg 1/2 tbl. dnevno. Na netu sam pročitala da Klomifen tbl, nebi trebali piti oni koji imaju poremećaj rada štitne žlijezde. Po preporuci moje ginekologice pijem Klomifen već nekih tri mjeseca, zaćeća još uvijek nema. Molim Vaš stručni savjet vezano za Letrox i Klomifen. Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Prvo ne znam da li je suprug radio spermiogram i kako ste na maloj dozi možete piti Klomifen.

Budapest

Poštovani, da li se smije za vrijeme uzimanja klomifena (1 tableta od 50 mg dnevno) također uzimati biljni čaj od vrkute?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može.

Amy57

Doktore, ima li kakve razlike ako se popije 2 tablete klomifena odjednom ili ako se pije jedna ujutro jedna navecer?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema no bolje je jedna ujutro i jedna navečer.

Amy57

Poštovani, mozete li mi reci zasto se nebi trebali imati odnosi uz klomifen prije folikulometrije odnosno ovulacije? Jer zbog rizika viseplodne trudnoće ili da se nesto ne poremeti dok folikuli rastu ? Meni je ginekolog akuser propisao od 5 do 9 dc po 2 dnevno ali da dodjem 15,16 i 17 dc na folikulometriju i da imam redovno odnose dotad..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, zbog višeplodne trudnoće.

Amy57

Hvala Vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.