Kontracepcija

kontracepcijske pilule

srceko

imala sam već spolne odnose i tada sam koristila kondom. razmišljala sam o tabletama i nisam sigurna koliko su one sigurne i da li su one štetne za zdravlje?
možete mi malo pojasniti njihove pozitivne i negativne stvari i koje su dobre za koristiti.. moje prijateljice koje su mlađe od mene tj. još su maloljetne i koriste tablete..da li to šteti njima jer su dosta mlade?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako pogledate na forumu imate jednu temu o Kontracepcije sve šta treba znati pa pročitajte pa ako bude nejasnoća Vi pišite -pitajte.

kika19

imam jedno pitanje...ako se dobije menstruacija u srijedu, a na pakovanju pilula pisu dani onda se pocinje piti od srijede(na pakovanju) ili ponedjeljka?

Natalija Beljo, dr. med.

Od srijede.

puzzle

imam 19 godina i ne redovitu menstruaciju... zanima me mogu li piti pilule i koje mi preporučate?
ne znam je li je bitno spomenuti- pušač sam, a od zdrastvenih problema ima manjak željeza- anemična sam

Natalija Beljo, dr. med.

Preporuka je svakako OHC, ali morate se savjetovati sa svojim ginekologom ovisno o nalazima koje su za Vas.

lorena_ri

postovana doktorice, trebala bih poceti pitit kontracepcijske tablete pa sam isla napraviti koagulogram
nalazi su
PV 0.65
INR 1,33
je li ovakav pv kontraindikacija za pijenje tableta? hvala

miss_I

poštovana Doktorice,
javljam Vam se na ovaj topic jer je vezan za kontracepciju a željela bih od Vas dobiti odgovor.

Danas sam nazvala u Vašu ordinaciju jer tražim ginekologa kod kojeg bih mogla prijeći, i kod kojeg bih mogla dobiti recept za kontracepcijsku injekciju, međutim rečeno mi je (?!) da ne radite s time. Moj ginekolog kojd kojeg sam preko HZZO-a također nema nikakvih spoznaja o toj injekciji. Ukoliko se nemože kod Vas dobiti možete li me bar uputiti na područje Zagreba gdje se to može? Inače, imam 29 godina, i zadnje dvije godine koristim Evra flastere.

lijepi pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

lorena_ri Trebao bi biti veći od 0,70 , ali Vi počnite piti pa za 2 mjeseca ponovite nalaz.

miss _1 Dobro Vam je objasnila moja Marina da ne primjenjujemo takav oblik kontracepcije u ordinaciji jer na našem tržištu to nijezastupljeno već se uvozi. Injekcije se mogu primjenjivati mjesečno ili tromjesečno , ali imaju dosta nuspojava tako da nema kadindidata za . Možete otići u ljekarnu na Dolcu oni dosta uvoze i raspitati se kod njih pa samo od svog ginekologa uzeti recept

Lei9d7Vzg

Doktorice,
pijem Logest pilule već 5 mjeseci. U srijedu sam počela novu kutiju, popila sam prvu tabletu iz pakiranja. Taj isti dan sam imala odnos. U četvrtak sam popila drugu tabletu iz pakiranja. No, treću tabletu iz pakiranja sam zaboravila popiti na vrijeme, tako da sam tabletu popila nekih 16-17 sati kasnije, čim sam se sjetila. Mene zanima može li ta 3. tableta iz pakiranja, koju sam zaboravila popiti na vrijeme uzrokovati trudnocu, s obzirom na odnos dva dana prije sad Dalje nastavljam piti tabletu normalno, no do ginekologa mogu tek u ponedjeljak, a danas je subota

Natalija Beljo, dr. med.

Nema rizika , zaštita je nepromjenjena.

natasa89

Poštovani, pijem novynete vec 3mj. ,nakon što sam zapalila cigaretu, vjerujem da nije zbog pilule,sam povračala,povracanje je bilo jako slabo(skoro pa ništa), da li da popijem još jednu pilulu, jer je bilo unutar 2h ili?

malecka28

Poštovani. prije osam dana uzela sam escapelle tabletu, danas sam dobila smećkasto krvarenje kao pred kraj mjesečnice i trbuh me boli. Zanima me da li je to u redu? s obzirom da mi je prije mj. dana ginekolog propisao kontracepcijske pilule zanima me da ih krenem piti danas? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

natasa89 Ne trebate ništa.

malecka28 Sve ok, ali počnite piti tek od sljedećeg ciklusa.

anita1990@

Pozdrav!
Već 3 god.pijem Logest i zadovoljna sam i nemam nikakvih problema.Međutim sada mi se desilo da sam zadnju kutiju izgubila(skupa sa novčanikom),popila sam tek 3 tablete,pa me zanima dali da sada napravim pauzu do iduće menstruacije?jer pretpostavljam da na recept nemogu dobiti 2 kutije isti mjesec pošto se to sve upisuje??i dali će menstruacija doći kao inače?
Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Idite kod svoje ginekologice i recite na čemu je stvar neka Vam napiše RP za jednu kutiju .

Allyce

Poštovana. Od nedavno pijem kontracepcijske pilule koje su uspjele dovesti u red inače moj neuredan ciklus. Mene zanima koja je ustvari razlika između menstruacijskog krvarenja i abrupcijskog koje nastupa u pauzi uzimanja tableta, odnosno što se događa u maternici za vrijeme jednog i drugog. Hvala.

sanjca22

Poštovana..
Može li se prva tablete početi piti na drugi dan menstrucija..Koliko onda dugo mi treba dodatna zaštita..

Natalija Beljo, dr. med.

Allyce Vjerojatno ste prosurfali vezano za veše pitanje pa ću biti kratka. Abrupcijsko krvarenje nastupa u vrijeme pauze od OHC ( znači od 21 -28 dana ) ovisno koji koristite i nastupa uvijek u isto vrijeme.
sanjca22 Možete , dodatna zaštita prvih 10 dana.

varta

Poštovanje,

Pocela sam koristit kontracepciju diana 35, a uzimam i hiramicin pa me zanima da li mi je zaštita smanjena tijekom odnosa?

Hvala najljepša