Kontracepcija

Kontracepcijske pilule i antibiotici

Karmina

Poštovani , pijem kontracepcijske pilule logest već godinu i pol . Liječnik mi je preporučio antibiotik azax 500 mg koji sadrži tri tablete i da pijem pet dana ali po pola tablete osim prvog dana . Sada mi je već četvrti dan . Zanima me da li ovaj antibiotik smanjuje djelovanje ovih kontracepcijskih pilula . U uputama nije pisalo da smanjuje dok recimo kod nekih antibiotika piše da umanjuje djelovanje kontracepcije kao npr . amoksicilin .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

Karmina

Hvala Vam . A umanjuju li djelotvornost kontracepcijskih pilula logest kapsule GeloMyrto ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

pepito20

umanjuje li Sinersul forte učinak Logesta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

renata55

Poštovani, 3 mjeseca pijem kontraceplcijske pilule Yasmin i s novim blisterom trebam početi ovaj četvrtak, 18.12.
Međutim, razboljela sam se i dobila sam antibiotike Makromicin koje trebam biti 3 dana, tj. zadnju tabletu ću popiti sutra. Smanjuju li ti antibiotici učinkovitost pilula, odnosno hoću li neko vrijeme trebati koristiti dodatnu zaštitu?

Unaprijed hvala!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite dodatnu zaštitu samo tijekom uzimanja ovog antibiotika.

bingo10

Postovani,pijem Lindynette20 (sedmu tabletu danas,prva kutija) ; međutim prepisan mi je antibiotik Doksicilin belipo 100mg kojeg moram piti kroz 5 dana (2x1) . Zanima me da li ce mi u ovom periodu do kraja prve kutije kontracepcijskih tableta (preostalo ih je jos 14 ) biti potrebna dodatna zastita pri spolonom odnosu ? hvala na odgovoru .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Treba dodatna zaštita tijekom uzimanja antibiotika.

bingo10

Ako sam dobro shvatila ,kad zavrsim s antibioticima dodatna zastita nije potrebna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

milica1

Pozdrav,

Pijem Yasmin, sinoć sam imala spolni odnos. Kada mogu početi koristiti Arilin rapid 1000 mg, a da ne utječem na kontracepcijsku zaštitu.
hvala

leptiric862

Poštovani,

pijem Yaz već 3 mjeseca. Prije 11 dana preskočila sam jednu Yaz tabletu (odnosno uzela 2 sljedeći dan) i zatim nakon 2 dana uzela sa 12h zakasnjenja. Prije 7 dana pila sam antibiotik Cefixim 5 dana i prvog dana uzimanja pojavilo mi se krvarenje, ali ne baš oskudno već kao prava mentruacija uz karaktersitične bolove u trbuhu. Krvarenje dakle traje već 7 dana i smanjuje se, ali sad sam došla do placebo tableta u blisteru pa ne znam bi li ih trebala preskočiti i početi odma novi blister da se sve stabilizira?
Je li krvarenje uzrokovano propuštanjem tableta ili antibioticima ili kombinacijom?

Trudnoća sigurno nije u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milica možete uzimati jedno i drugo paralelno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leptirica uzmite i placebo. Zbog nepravilnog uzimanja pilula je krvarenje.

milica1

Arilin utjece na zastitu? Dali je poslije potrebna dodatna zastita?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

elsa123

Poštovani,

pijem lindynette 21 i trenutno sam na desetoj tableti, danas sam dobila antibiotik Klavocin bid 1g zbog upale zuba koji ću piti 7 dana, zanima me ako bi mi mogli reći koliko dugo bi trebala koristiti dodatnu zaštitu, samo za vrijeme antibiotika ili skroz do kraja ciklusa?

elsa123

Poštovani,
pijem Lindynette 21 i na jedanaestoj sam tableti, danas sam dobila antibiotik Klavocin bid1g zbog upale zuba i pit cu ga 7 dana, pa bi me zanimalo ima li utjecaja na kontracepciju i ako ima koliko bi trebala koristiti dodatnu zastitu?