Kontracepcija

Krvarenje - Yaz

Kathryn

Poštovana doktorice,

prokrvarila sam na zadnjoj tableti Yaza - aktivnoj (24 dan). Da li je to normalno?Na tabletama 21/7 sam uvijek dobivala 4 dan nakon zadnje tablete. I ako mi mozete reci da li moram popiti one placebo tablete (pretpostavljam da ne..ali za svaki slucaj da pitam).

hvala unaprijed
K.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Žao mije što ste otvarali novu temu, nije bilo potrebe. Naravno da je normalno. A placebo služi da je vama lakše, ništa vam neće biti od malo šećera.

Kathryn

Hvala Vam doktorice..ne bih ni otvarala..ali eto nadala sam se da cete brze primjetiti da budem iskrena happy..dok bi ja uspjela dogovoriti da me moja doktorica poslusa..prosla bi vec 3 mjeseca..sve smo mi pomalo preplasene kad se nesto neocekivano desi..zato smo Vam jako zahvalne sto nam pomazete..sigurna sam da i druge djevojke, a i neki decki sto ovdje zalaze isto misle..zato Vam puno hvala sto uzimate toliko vremena i paznje za ovaj forum.

Lijepi npozdrav

K.

ankicap

Dobro večer!

Prije svega ugodne i sretne blagdane želim!
Imam pitanje u vez Yaz pilula. Počela sam ih piti prije mjesec dana i stvarno za početak se mogu pohvaliti da nisam imala nikakvih problema s njima. Do sada su me uvijek menstruacije jako boljele, te u zadnjih nekoliko mjeseci su bile i jako neredovite. Menstruaciju sam dobila sa zadnjom placebo tabletom, te odmah sutradan krenula ponovno piti novu kutiju kao što piše u uputama i kao što mi je to ginekolog objasnio. Problem mi je u tome što ja ovu menstruaciju uopće ne osjećam, kao da ne curim. Ništa me ne boli (što je naravno prednost), ali mi je i jako čudna menstruacija, kao neki jako obilni i gusti smeđi iscjedak. Rekao mi je ginekolog da će biti slabija al ovo mi je stvarno čudno, kao da je zadnji dan moje normalne mensturacije, a zapravo je prvi. Da li je sve u redu?

Hvala puno na odgovoru!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

O da, zato i pijete kontraceptiv. Bilo bi čudno da vas boli ili da je obilna.

atarina22

pijem yaz tablete tri mjeseca. imala sam slabija prijelomna krvarenja sredinom ciklusa prva dva mjeseca. sada, treći put, sredinom ciklusa započelo je krvarenje koje ej u početku bilo slabije, a kasnije sve jače. trajalo je desetak dana, stalo je na dan kad sam počela piti placebo tablete. zadnje dane je bilo jako kao moja normalna menstruacija. je li to bila menstruacija? sad kad pijem placebo imam slabi smeđi iscjedak.još imam dvij placebo tablete do kraja

Natalija Beljo, dr. med.

kako je to četvrti blister ne bi smjelo biti takvog krvarenja ako ste ih pili redovito bez preskakanja . To bi se moglo protumačiti kao mjesečnica ali mislim da će i sad po prestanku pijenja biljelih nastupiti krvarenje samo ne tako obilno Savjet je da promjenite OHC

zanco

Poštovani,
Prvi put koristim Yaz pilule, nikad nisam koristila kontracepciju i ovo mi je prvi put, a razlog uzimanja je učestale menstruacije, dobijem svakih 18-20 dana nakon trećeg
poroda. Prvu pilulu popila sam 3 dan menstruacije i redovno uzimala a već nakon dvanaeste pilule počela sam krvariti i to crna gusta krv. Molim Vaš savjet.
Hvala unaprijed !

Natalija Beljo, dr. med.

Samo pijte dalje po shemi to je spotting.

Zerzan

Poštovani,

ispričavam se ako postavljam glupo pitanje.. Vidim da ste Kathryn napisali da je skroz normalno dobiti menstruaciju na 24. aktivnoj tableti Yaza, ali da li je normalni dobiti ju i na 23. tableti? To mi se događa zadnja 2 mjeseca, dakle dobivam menstruaciju na 23. ili 24. aktivnoj tableti, dok sam dosad uvijek dobivala nakon 2. ili 3. placebo tablete.

Lp pozdrav i još jednom primite moje isprike :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete i na 23. dan ciklusa.

Zerzan

Poštovani,

U 3. i 4. mjesecu sam prokrvarila na 23./24. aktivnoj Yaz tableti, a ovaj mjesec na 20. aktivnoj (roznoj) tableti.. Pijem Yaz već godinama i povremeno mi se to dogodi pa me zanima da li moram mijenjati vrstu tableta? Inače mi odgovaraju te ukoliko nema potrebe ili zaštita nije smanjena radije ne bih.. U zadnje vrijeme sam pod stresom pa pretpostavljam da je to vjerojatno utjecalo na krvarenje..

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne mjenjajte. Nastavite dalje s uzimanjem.