Kontracepcija

Lindynette20

amelie_7777

Poštovani,

pijem Lindynette20 i u zadnjem tjednu shvatim kako mi fali jedna tableta. Ne znam jesam ili popila dvije isti dan ili što se dogodilo, ali sad mi fali zadnja tableta (nedjelja). Zanima me mogu li tu jednu tabletu koja mi fali uzeti iz drugogo pakovanja ili što da radim?

Hvala unaprijed,
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite iz drugog blistera te sedam dana pauze i osmi dan novi blister.

minicamini

Postovani, pijem lindinete 20 godinu dana, poslednji odnos je bio pre 4 meseca, tada sam napravila malu zbrku sa pilulama, ali sam dobila normalno tri menstruacije, medjutim ovog meseca nije stigla, da li je moguce da se radi o laznim menstruacijama i da je trudnoca u pitanju? I da li da nastavim da pijem normalno sledecu kutiju? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem pilula prema shemi.

xtexa

Poštovani,
23.9 popila sam 9. tabletu iz blistera ( pijem oko 12h), no nakon 2,5h imala sam proljev te sam kasnije dok se to malo smirilo popila dodatnu tabletu iz 2. blistera oko 17h. Kasnije vise nisam imala proljev niti drugi dan, ali jucer 25.9, 3,5h nakon sto sam popila tabletu opet sam imala proljev, i opet sam kasnije oko 19h popila dodatnu tabletu i sve je bilo dobro sve do pola 1 u noci kad je nastupilo povracanje i proljev. Kasnije je sve bilo uredu. Sto mi je ciniti?
Unaprijed hvala, lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita sedam dana.

bingo10

Dobar dan..zanima me da li ce uzimanje tableta Nalgesin ili Neofen protiv bolova umanjiti učinkovitost kontracepcijskih tableta Lindinette20?hvala na odgovoru,lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće.

bebamala

Postovani,pijem redovno pilule vec godinu i po dana.
Ovog meseca sam umesto 21 pilule popila 18,propustila sam tri poslednje iz pakovanja (jer sam bila na putu,zaboravila sam da ponesem bliser a tamo nisam imala gde kupiti) , i dobila menstruaciju redovno dva dana nakon te 18-e pilule.
Da li sad da pocnem novo pakovanje isto posle 7 dana pauze (tj. osmi dan od te poslednje popijene pilule)? I da li je u tom slucaju potrebna dodatna zastita od trudnoce i koliko dugo ?
Hvala unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započnite nakon sedam dana pauze. Ne treba dodatna zaštita.

dukarich

Postovanje!
Imam pitanje u vezi ovih pilula. Je li moguce da me od njih bole jajnici? Spotting dolazi svaki mjesec nakon 13-14 tablete. Pijem trecu kutiju i ovaj mjesec sam primjetila bolove pa me zanima sto bi ih moglo uzrokovati. Na pregled kod gina sam narucena sljedeci tjedan, samo me zanima sto vi mislite, da mi date neki savjet.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno bih vam promjenio pilule.

dukarich

Postovani,
Hvala na prethodnom odgovoru. Upravo dolazim od ginekologa koji mi je dijagnosticirao paucinastu cistu na lijevom jajniku 5x5cm.
Zanima me kako je moguce stvaranje ciste za vrijeme koristenja pilula? Jajnici bi trebali mirovati? Ovaj mjesec se nije javio spotting, ginekolog je preporucio koristenje istih pilula dok se gore navedena situacija ne rijesi...
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji i uz pilule ali je mala. Poslušajte njegov savjet.

cvjetak13

Poštovanje,

danas sam zaboravila popiti pilulu u 11:00 ujutro i popila sam je tek u 1 iza ponoci znaci vise od 12sati kasnim. Pilula je iz treceg tjedna i prema uputama trebala bi napraviti pauzu ne duzu od sedam dana i poceti piti pilule iz nove kutije. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce jer sam danas imala odnos i mogu li novu pilule iz nove kutije poceti piti za dva dana?

Unaprijed hvala

cvjetak13

PS
Ili bi bilo bolje nastaviti piti pilule bez pauze?znaci do kraja ovaj blister i odmah sljedeci?
Koliko dugo trebam dodatnu zastitu

Oprostite ako sam naporna
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte blister do kraja i odmah krenite na novi bez pauze. Neće doći do trudnoće.

ucilica

Poštovani,

postoji li mogućnost da se od Coldrex tableta protiv prehlade smanji učinikovitost Lindynetta 20?

Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju. Isti ne spadaju u skupinu lijekova koji umanjuju učinak pilula.

anaa1711

Poštovani.
Pijem lyndynette 3 mjeseca i prosli mjesec sam zaboravila popiti 18. tabletu,popila sam je nakon 22 sata i za 2 sata 19. koja je slijedila.Dovrsila sam pakiranje,napravila pauzu u kojoj sam imala normalnu menstruaciju kao i inace i nakon 7 dana pocela piti novo pakiranje.tijekom pauze nisam imala odnose do 2. dana novog pakiranja.Sada sam na 16. tableti i cijeli mjesec su mi grudi natecene i teske a ponekad osjecam bol u jajniku i imam bijeli iscjedak trenutno.Postoji li sansa da sam trudna?