Kontracepcija

Lindynette 20

Poštovani,
jučer sam zabunom uzela tabletu koju sam trebala uzeti idući petak.
Postoji li u tome problem i jesu li mogući kakvi problemi?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Samo dalje nastavite svakodnevno do kraja blistera. Ne obazirite se na tome što piše za koji je dan.

nemax1991

Poštovani, dali je dozvoljenja ejakulacija unutar vagine s obzirom na koristenje koncentracijskih tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da je dozvoljena. Samo ih redovito uzimajte prema shemi i neće doći do trudnoće.

Poštovani,
postoji li mogućnost da mi menstruacija koju bih trebala dobiti u utorak 6.1. neće doći zbog 19.tablete koju sam trebala popiti u srijedu u 21.00, a ja sam sam je popila u četvrtak u 9.45 ujutro?

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće ali manje vjerovatno.

jay

Poštovani,

kada sam prije godinu dana počela piti Lindynette 20, u uputama je pisalo: "Neki lijekovi mogu oslabiti aktivnost jetrenih enzima. Zbog toga se može povisi
ti razina sastojaka pilule u krvi. Takvi su lijekovi npr. atorvastatin, indinavir, flukonazol i troleandomicin. Tako mogu djelovati i lijekovi koji utječu na apsorpciju pilula u crijevu (npr. askorbinska kiselina (vitamin C) i paracetamol)."
Sada, u novotiskanim uputama, to više ne piše. Za snižavanje temperature i ublažavanje bolova koristim Neofen, međutim, gotovo ništa ne pomaže. Trenutno sam jako prehlađena i mučim se s visokom temperaturom pa bih voljela da mi malo pobliže pojasnite rizike uzimanja paracetamola uz Lindynette, jer po novim uputama više ne postoje, a meni bi bilo super da mogu paracetamolom sniziti temperaturu.

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzeti paraceramol. Neće umanjiti učinak pilula ako ga uzmete tu i tamo.

miss_sunshine19

Postovani, imam 19 godina i 23.12. prvi put sam pocela uzimati Lindynette 20. Pilule uzimam svaki dan u 23h. Mjesecnica mi je trajala 12 dana. Posljednih nekoliko dana osjecam simptome slicne ovulaciji (danas sam uocila i bijeli iscjedak). K tome su mi se i na licu pojavile akne iako inace imam cisto lice. Jos nisam imala spolne odnose, no zanima me jesam li zasticena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da ste zaštićena.

miss_sunshine19

Poštovani!

Jučer sam popila zadnju tabletu iz druge kutije. Od 16. dana ciklusa primijetila sam smeđi iscjedak, a od 20. dana i krv (ovih dana osjećam i bol u jajnicima). Nekoliko puta u mjesecu zaboravila sam popiti tabletu točno u 23 sata, ali zakasnila bih najviše jedan sat. Imam li razloga za zabrinutost?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za zabrinutost. Radi se o probojnom spoting krvarenju.

zabica99

Poštovani.. počela sam uzimati lindynette 20 prije 7 dana.. uispočetka je bilo sve normalno a u posljednja 2 dana me glava užasno boli i imam blage bolove u mišiću noge i lista.. ne znam dali je povezano s tabletama... dali se trebam zabrinuti ili su ovakve stvari normalne i prolazne

Emily Hope

Pozdrav!

Razmišljam krenuti uzimati kontracepciju a čula sam puno negativnih stvari o tome npr. udebljat ćeš se,hormoni će ti ludovati,počet će ti rasti dlake tj.muški hormoni itd. Zanima me koje su loše strane a koje dobre kontracepcija? Još nikad nisam bila kod ginekologa i još uvijek skupljam hrabrosti da otiđem tako da mi je lakše ovim putem pitati. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prolazne su. Pijte dosta tekućine.

Anit@

Poštovani,

Prelazim s Diana 35 na Lindynette 20 pa me zanima kakva je procedura. Da li normalno popijem zadnju kutiju Diana, napravim 7 dana pauze i počnem s Lindynettama ili?

Zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Emily Hope

Pozdrav!

Razmišljam krenuti uzimati kontracepciju a čula sam puno negativnih stvari o tome npr. udebljat ćeš se,hormoni će ti ludovati,počet će ti rasti dlake tj.muški hormoni itd. Zanima me koje su loše strane a koje dobre kontracepcija? Još nikad nisam bila kod ginekologa i još uvijek skupljam hrabrosti da otiđem tako da mi je lakše ovim putem pitati. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte članke vezane uz kontracepciju. Ne kanim se ponavljat. Prvo se educirajte a onda se javite ako ćete imati konkretnih pitanja a ne općenitih.

minicamini

Postovani, pijem lindynette vec skoro dve godine, trenutno sam na drugoj nedelji nove kutije, juce sam imala proliv, pa me zanima koliko dugo treba da koristim dodatnu zastitu?