Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Lindynette 20


Autor Poruka

28.12.2014. 00:35

Poštovani,
jučer sam zabunom uzela tabletu koju sam trebala uzeti idući petak.
Postoji li u tome problem i jesu li mogući kakvi problemi?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

28.12.2014. 12:30

Ne brinite. Samo dalje nastavite svakodnevno do kraja blistera. Ne obazirite se na tome što piše za koji je dan.

nemax1991

02.01.2015. 10:55

Poštovani, dali je dozvoljenja ejakulacija unutar vagine s obzirom na koristenje koncentracijskih tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

02.01.2015. 17:10

Naravno da je dozvoljena. Samo ih redovito uzimajte prema shemi i neće doći do trudnoće.

03.01.2015. 11:50

Poštovani,
postoji li mogućnost da mi menstruacija koju bih trebala dobiti u utorak 6.1. neće doći zbog 19.tablete koju sam trebala popiti u srijedu u 21.00, a ja sam sam je popila u četvrtak u 9.45 ujutro?

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

04.01.2015. 03:40

Moguće ali manje vjerovatno.

jay

06.01.2015. 12:35

Poštovani,

kada sam prije godinu dana počela piti Lindynette 20, u uputama je pisalo: "Neki lijekovi mogu oslabiti aktivnost jetrenih enzima. Zbog toga se može povisi
ti razina sastojaka pilule u krvi. Takvi su lijekovi npr. atorvastatin, indinavir, flukonazol i troleandomicin. Tako mogu djelovati i lijekovi koji utječu na apsorpciju pilula u crijevu (npr. askorbinska kiselina (vitamin C) i paracetamol)."
Sada, u novotiskanim uputama, to više ne piše. Za snižavanje temperature i ublažavanje bolova koristim Neofen, međutim, gotovo ništa ne pomaže. Trenutno sam jako prehlađena i mučim se s visokom temperaturom pa bih voljela da mi malo pobliže pojasnite rizike uzimanja paracetamola uz Lindynette, jer po novim uputama više ne postoje, a meni bi bilo super da mogu paracetamolom sniziti temperaturu.

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

06.01.2015. 15:45

Možete uzeti paraceramol. Neće umanjiti učinak pilula ako ga uzmete tu i tamo.

miss_sunshine19

09.01.2015. 11:30

Postovani, imam 19 godina i 23.12. prvi put sam pocela uzimati Lindynette 20. Pilule uzimam svaki dan u 23h. Mjesecnica mi je trajala 12 dana. Posljednih nekoliko dana osjecam simptome slicne ovulaciji (danas sam uocila i bijeli iscjedak). K tome su mi se i na licu pojavile akne iako inace imam cisto lice. Jos nisam imala spolne odnose, no zanima me jesam li zasticena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

09.01.2015. 18:25

Dakako da ste zaštićena.

miss_sunshine19

10.02.2015. 14:30

Poštovani!

Jučer sam popila zadnju tabletu iz druge kutije. Od 16. dana ciklusa primijetila sam smeđi iscjedak, a od 20. dana i krv (ovih dana osjećam i bol u jajnicima). Nekoliko puta u mjesecu zaboravila sam popiti tabletu točno u 23 sata, ali zakasnila bih najviše jedan sat. Imam li razloga za zabrinutost?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

11.02.2015. 01:00

Nemate razloga za zabrinutost. Radi se o probojnom spoting krvarenju.

zabica99

18.02.2015. 18:25

Poštovani.. počela sam uzimati lindynette 20 prije 7 dana.. uispočetka je bilo sve normalno a u posljednja 2 dana me glava užasno boli i imam blage bolove u mišiću noge i lista.. ne znam dali je povezano s tabletama... dali se trebam zabrinuti ili su ovakve stvari normalne i prolazne

Emily Hope

18.02.2015. 22:40

Pozdrav!

Razmišljam krenuti uzimati kontracepciju a čula sam puno negativnih stvari o tome npr. udebljat ćeš se,hormoni će ti ludovati,počet će ti rasti dlake tj.muški hormoni itd. Zanima me koje su loše strane a koje dobre kontracepcija? Još nikad nisam bila kod ginekologa i još uvijek skupljam hrabrosti da otiđem tako da mi je lakše ovim putem pitati. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.02.2015. 22:45

Prolazne su. Pijte dosta tekućine.

Anit@

20.02.2015. 12:20

Poštovani,

Prelazim s Diana 35 na Lindynette 20 pa me zanima kakva je procedura. Da li normalno popijem zadnju kutiju Diana, napravim 7 dana pauze i počnem s Lindynettama ili?

Zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

20.02.2015. 21:40

Tako je.

Emily Hope

23.02.2015. 17:55

Pozdrav!

Razmišljam krenuti uzimati kontracepciju a čula sam puno negativnih stvari o tome npr. udebljat ćeš se,hormoni će ti ludovati,počet će ti rasti dlake tj.muški hormoni itd. Zanima me koje su loše strane a koje dobre kontracepcija? Još nikad nisam bila kod ginekologa i još uvijek skupljam hrabrosti da otiđem tako da mi je lakše ovim putem pitati. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.02.2015. 20:45

Pročitajte članke vezane uz kontracepciju. Ne kanim se ponavljat. Prvo se educirajte a onda se javite ako ćete imati konkretnih pitanja a ne općenitih.

minicamini

26.02.2015. 11:40

Postovani, pijem lindynette vec skoro dve godine, trenutno sam na drugoj nedelji nove kutije, juce sam imala proliv, pa me zanima koliko dugo treba da koristim dodatnu zastitu?