Kontracepcija

Lindynette zaboravljena pilula

teychi01

Poštovani,
pila sam Diane 35 godinu dana, a onda me ginekologica prebacila na Lindynette. Ovo mi je prvi mjesec da pijem Lindynette. Jučer sam zaboravila popiti 10. pilulu i popila sam ju danas sa zakašnjenjem od točno 12 sati. Nakon toga imala sam spolni odnos s dečkom bez ikakve zaštite. Kolike su šanse da sam trudna i da li bi trebala dalje koristiti dodatnu zaštitu?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate ništa.

Donata9

Poštovanii

Zaboravila sam popiti pilulu (6), i to sa shvatila tek kad sam trebala popiti sljedeću, dali trebam popiti i prethodnu ili da samo nastavim normalno piti?

Unaprijed hvala

winnie..pooh

poštovani
vec dva ciklusa pijem lindynette u 20 h, u utorak sam nakon sedmodnevne pauze trebala poceti piti treci blister, ali sam ga popila tek u 7 sati ujutro u srijedu, i nastavila piti u 20 h, ukljucujuci tu srijedu. jesam li i dalje zasticena?

Nataša Šemnički, dr. med.

Donata9 ,

pročitajte uputstvo

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

winnie..pooh ,

ipak koristite kondom 10 dana

l.p.

kontesoro

Poštovani!
Ginekologica mi je prepisala Lindynette 20. Prvi puta uzimam pilule, pa me zanima dali ih mogu uzimati recimo 2 mjeseca, pa sljedeća 2 ili 3 ne s obzirom da mi ne trebaju taj mjesec i tako stalno?

Hvala unaprijed!

Nataša Šemnički, dr. med.

kontesoro ,

već smo pisali da nije pametno raditi učestale kratke pauze zbog opasnosti od tromboze.

l.p.

lily23

Ovo mi je prvi mjesec da pijem lyndinette 30,pijem ih svaki dan oko 10h,i negdje 15 tabletu sam popila tek nakon 10sati kad sam se sjetila. A decko je svrsio u mene nakon toga..sad mi je vrijeme da dobijem,jucer sam zadnju tabl.popila..uzasno me strah,mogu li ostati trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne, jel ste ju popili unutar 12 sati.

n09

Poštovani
pijem Lindynette 20 već godinu dana. U subotu sam zaboravila popiti i u nedjelju sam popila dvije kako piše. Nakon te zaboravljene je ostalo u paketu još 5 tableta. Ne koristim ih radi kontracepcije nego radi slabokrvnosti. Da li da pravim pauzu sad nakon što popijem tih 5 ili odmah počnem s drugim pakiranjem bez pauze? Već me sada boli trbuh kao da ću dobiti. Ako odmah počnem hoću li dobiti menstruaciju sada ili tek nakon drugog pakiranja? I ako ne trebam praviti pauzu, zašto ne trebam?

n09

I da, tek sam sada primjetila da sam krivo i počela piti, trebala sam u subotu, a počela sam u petak i tako da sad nemam zadnju za petak koju bi trebala piti nego će zadnja biti u četvrtak. Kada da krenem s novom kutijom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte pet preostalih i bez pauze krenite na novi blister.

uciteljica1234

Postovani, pijem Lyndinette 20 vec 2.5 godine. Jucer navecer (subota) mi se dogodilo da sam zaboravila popiti zadnju tabletu iz blistera i primjetila to tek 24h kasnije. Sto sad? Da popijem tu zadnju i napravim normalno pauzu? Da krenem odmah s novim blisterom bez pijenja te zadnje? Trebam li pazit tj stitit se dodatno neko vrijeme? U subotu popodne sam imala spolni odnos, trebam li tabletu za dan poslije?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tu izostavite. Sedam dana pauze a osmi dan novi blister.
Ne treba dodatna zaštita.