Kontracepcija

Logest

lanchi

Poštovani,

u petak sam, nakon tjedan dana pauze započela s novom kutijom logesta. Popila sam pilulu i ubrzo nakon toga sam zbog vlastite smotanosti i nepažnje zabunom popila još jednu. No, ništa posebno se nije desilo happy i ja sam nastavila normalno dalje uzimati ostale pilule (po jednu, naravno happy ).
Ipak, zanima me može li to utjecati na pouzdanost zaštite ili nemam razloga za zabrinutost?

Hvala unaprijed!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nemate razloga za zabrinutost, ništa posebno se niti neće desiti, ali pazite da se to ne ponavlja prečesto happy

anavi198

Mene zanima dali se smiju konzumirati Logest pilule sa Maca prahom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu.

Karmina

postovani pila sam kontracepcijske pilule logest godinu i pol. kada sam zadnji puta trbala zapoceti novo pakovanje zaboravila sam i sjetila se tek cetvrti dan tako da ste me savjetovali da pauziram i zapocnem s novim pakovanjem kada sljedeci put dobijem menstruaciju tj prvi dan menstruacije. sinoc i danas mi ide pomalo smeckasti iscjedak ne ide mi cista krv a trebaa bih dobiti menstruaciju ovih dana . ne znam sto da cinim da pocnem s uzimanjem logest pilula ili . zaaddnji puta sam mislim imala menstruaciju 30.06.2014 unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte prvi dan prave menstruacije.

Karmina

Da a ja sam vec krenula ipak piti sto sada da radim? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne uzimajte dalje dok ne krene prava menstruacija i svježa krv.

marta2500000

Poštovani, pijem Logest više od pola godine. Naime, 15. dan sam zaboravila popiti tabletu. Uobičajeno uzimanje tableta mi je u 18 sati. Zaboravljenu tabletu sam popila idući dan ujutro oko 8 sati. U panici sam popila zaboravljenu tabletu i nastavila redovito s uzimanjem. Danas sam proučila uputu o lijeku i pročitala da moram preskočiti pauzu i nastaviti s novim pakiranjem. Zanima me dal se to može riješiti na neki drugi način ili je nužno preskočiti pauzu budući da se radi o prvom danu trećeg tjedna i samo 1 sat više od dozvoljenog kašnjenja (13 h). Također me zanima je li potrebna dodatna zaštita idućih nekoliko tjedana? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita do kraja ovog blistera, a postupite kao što piše. Preskočite pauzu i bez pauze krenite na novi blister.

Karmina

Da ali sada sam vec cetri dana pila znaci da prestanem?i sto onda kada dobijem pravu svjezu krv da krenem s novim pakiranjem logest tableta a ove bacim ili?trenutno na neki nacin vise ne ide ni taj smedkasti iscjedak pa mi je to cudno da li se sve poremetilo ili?unaprijed hvala ☺

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može i tako kao što ste napisali.

Karmina

Znaci nikako ne mogu nastaviti s ovim pakiranjem moram ga baciti i uzeti novo ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekinite s ovim. S prvim danom svježeg krvarenja krenite s novim blisetrom.

anamarija345

Postovani, smanjuju li Acidosalus vaginalete koje sadrze gospinu travu ucinak Logesta? Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne jer se koriste lokalno.

sara250

Postovani, interesira me da li one tablete iz dm-a (das gesunde plus, kompleks za kosu) imaju ikakvoj utjecajana ucinak kontracepcijskih pilula? Hvala

marta2500000

Postovani, predhodno pitanje se nije poslalo. Proslog mjeseca sam zaboravila popiti 15. tabletu iz blistera, preskocila sam pauzu i nastavila s novim blisterom. Spolni odnos sam imala krajem prvog tjedna novog blistera. Spolni odnos je bio nezasticen i snosaj je prekinut. Napisali ste mi da je zastita potrebna samo do kraja prvog blistera. Postoji li mogucnost trudnoce i ima li neki razlog zbog kojeg mi menstruacija sada kasni. Posljednju tabletu iz drugog blistera sam popila prije 4 dana. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne zna o čemu se radi ali mislim da ne bi trebale imati.

stu_iva

Postovani,
Logest pijem 2 god.
U sub sam trebala popit zadnju tabletu al sam u nedjelju nastavila s novim pakiranjem jer sam htjela preskocit menstruaciju radi godisnjeg/mora, no jutros sam dobila menstruaciju.
MolIm vas savjet sto mi je ciniti. Htjela bih izbjeci menstruaciju.
Hvala.