Kontracepcija

Moguca trudnoca

lilynely

Postovani,molim vas da mi pojasnite jednu nedoumicu??Da li je moguca trudnoca ukoliko se odnos desio zadnji dan menstrualnog ciklusa,kada je samo smedji iscjedak bio prisutan,a decko je ejakulirao u rodnicu ?? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti šansa je mala.

Sueno3110

Postovani,
Evo ovako,ciklusi su mi inace redoviti...traju od 20 do 22 dana..I menstruacija mi obicno 3 dana traje..zadnji put sam je imala 29.08. do 31.08. I onda sam imala zasticeni odnos s deckom 14.08.i on je ejakulirao u kondom u mene..i evo sad mi kasni menstruacija 10 dana..i zabrinuta sam jako..da napravim test?jesu mi to bili plodni dani? Imala sam ovaj mjesec problema s prehranom,bila sam na drasticnoj dijeti,smrsavila 4 kg ,al vec 10 dana normalno jedem..pa ako mi mozete dati savjet?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani su plodni. Ako vam kasni menstruacija najprije isključite trudnoću.

Sueno3110

Evo ja sam jucer kroz popodne obavila test i bio je negativan...i evo sad ujutro sam i opet pise negativno..Da sam trudna bili to vec trebalo izac na testu? Radila sam s testovima First Sign
Evo danas mi je 33.dan ciklusa a ja jos nisam dobila..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Pričekajte još koji dan za menstruaciju.

anna122

Poštovani doktore,
Brinu me bolne grudi. Vec skoro 2 mj. me svaku toliko(katkad i po 2-3 tjedna)zabole kada ih pritisnem a nekada i dok nisza ne radim.
Pijem yaz skoro godinu dana redovito,svaku tabletu sam popila sa razmakom max 3h. Nisam imala odnose na Dane placeboo tableta jer na to pazim.
Ostalih simptoma nema,također mi bradavice nisu osjetljive vec me samo grudi bole. Nisam primjetila da su ista narasle.probjerila sam i nema promjene boje kod bradavica.
Imam taj strah od trudnoće jer jednostavno ne smijem ostati trudna a također imam 17 tako da nikako nije poželjno.
Ima li potrebe da uzimam test?! Nisam primjetila ikakve grčeve i bol u području jajnika.
Hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mastodinija, tj bol u grudima posljedica je uzimanja pilula. Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

John Frusciante

Poštovani,
Mojoj djevojci je prosli mjeces tjedan dana prije mjesecnice diagnosticiran gastritis i upala grla, te je dobila sinersul(pila je 2 tjedna), uz to pije lindynette 20, nakon mjesecnice imali smo 3 spolna odnosa, s tim da su dva bila dodatno zasticena prezervativom. No prije 10 dana djevojka je dobila povisenu temperaturu 36.8 do 37.2, treba sljedecu mjesecnicu dobiti za 7 dana. Je li moguce da je doslo do trudnoce ili je to mozda zbog gastritisa, i jos me zanima smanjuje li se djelotvornost lyndinetta 20 sa sinersulom i tabletama za gastritis.

Hvala

nkorac<3

Dobar dan Poštovani,pročitala sam puno tema al mislim da nema nitijedne s mojim problem pa vas molim za pomoć.Menstruacija mi je trebala doći 3.10 ali ja sam tek onda počea osjećati pms(bolne grudi itd) i danas sam primjetila nekakav žuti iscjedak,šta bi to bilo?Hvala na odgovoru Poštovani.

edna21

Poštovani doktore,
u subotu u 4 h sam pocela piti yaz tablete, drugi dan menstruacije. Tada mi jos nije bilo mnogo krenulo. Navecer u 11 h sam imala odnose sa deckom, prekinuti snosaj, tri puta. Svaki put je izvadio na vrijeme, ali me strah da nije sta ostalo, a pretpostavljam da tableta jos nije djelovala. Nastavila sam i jucer i danas da pijem tablete, menstruacija jos nije stala, nego se pojacala.
Znam da ovo nisu plodni dani, ali sam citala da se moze zatrudniti za vrijeme menstruacije, pa da li mi savjetujete da popijem pilulu za Dan poslije jer jos ima vremena i ako da kako dalje da pijem yaz?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

John trudnoća nije moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nkorac napravite prvo test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Edna samo nastavite redovito dalje uzimati yaz, te neće doći do trudnoće.

nkorac<3

Imala sam samo oralni odnos,bez ejakulacije tako da nije potrebno za testom,samo mi nije jasan ovaj žuti iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Žuti iscjedak posljedica je upale u rodnici. Probajte koristiti Canesten vaginalete kroz tri večeri.

Teica2202

Potovani,

Menstruacija mi kasni vec 7 dan, inače imam neredovite menstruacije koje su znale kasniti par dana ili uraniti par dana. Imala sam redoviti odnos par puta bez zaštite ali dečko nije ejakulirao u mene. Zadnja menstruacija je bila 1.9., napravili smo test na trudnocu 1.10 i bio je negativan. Bila sam bolesna dva tjedna i pila sam antibiotike i bila sam pod velikim stresom cijeli 9. mjesec. Takodjer su me bolile grudi zadnja 3 dana no ja nikako da dobijem menstruaciju, postoji li mogucnost da sam trudna?

Unaprijed hvala.

evama

Postovani, imam jos jedno pitanje
U petak sam imala odnos s deckom metodom prekinutog snosaja,a menstruacija mi je tada vec kasnila,a kasni mi i dalje. Kada mogu najranije napraviti test za trudnocu,buduci da ne znam kad bi mi trebala menstruacija doci?

pUa08

Pozdrav,
molim Vas za misljenje na dolje navedenu situaciju. Odnos prilikom kojeg je pukao kondom i vecina sadrzaja je zavrsila "unutra" imala sam u noci sa 01.10 na 02.10 dakle 22/23 dc s obzirom da mi je zadnja mjesecnica bila 10.09.14. Ciklusi su mi inace redovni na 29-30 dan. Samo jednom ove godine bila je na 31. dan.Takodjer sam oko 24.09 osjetila pojacano izlucivanje rastezljive sluzi s obzirom da pratim sluz tokom ciklusa. Imam simptome pms-a, no nazalost prevladala je uzasna panika koja mi ometa normalno funkcioniranje iako mjesecnica jos uvijek ne kasni.S obzirom na sve navedeno kolike su sanse za trudnocu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teica, ako je test negativan ne radi se o trudnoći.