Kontracepcija

Moguca trudnoca

taca24

Postovani, odnos sam imala 23.09 i nakon toga sat vremena sam popila pilulu escapela za svaki slucaj jer je kondom pukao, ali je ejakulacija bila van mene. Nakon toga 6 dan mi se pojavilo krvarenje, nesto tamnije i manjeg obima, ali sam citala na vasem forumu da je to posledica tablete. 15 dan nakon rizicnog odnosa sam uradila test za trudnocu u vecernjim satima i bio je negativan. Zanima me vase misljenje o svemu navedenom gore, da li trebam da se brinem sto se tice trudnoce i da li ce menstruacija doci u ocekivano vrijeme? Molim vas da mi odgovorite, mozete i na email:tamara94radjan@gmail.com pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija će doći u očekivano vrijeme ili uz koji dan kašnjenja.

taca24

Znaci po Vasem misljenju nema sanse za trudnocu? Da naglasim jos da sam odnos imala 8 dan ciklusa, da li su to plodni ili neplodni dani, a ciklus mi traje 30 dana? Hvala vam puno. Vas sajt me odusevio. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni još uvijek.

taca24

Ja se izvinjavam, ali jos samo jedno pitanje. Da li je pouzdanost testa ista kada se radi ujutru ili u bilo koje doba dan, s obzirom da na uputstvu pise da se moze upotrebiti bilo kad? I ako je test uradjen 14dana od odnosa, da sam trudna odma mi pokazalo? Molim vas odgovorite mi i izvinite na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test napravite u vrijeme očekivane menstruacije nikako ne prije.
Ako kasni koji dan test možete napraviti i u popodnevnim satima.

123miki45

Poštovani,
imala sam normalnu menstruaciju, te nakon njenog završetka dobila sam nakon tjedan dana ponovo. Posjetila sam svog ginekologa koji mi je dao pilule diane- 35 da pijem 28 dana. Ja sam zadnju pilulu popila u nedjelju a menstruaciju jos nisam dobila. imala sam spolni odnos bez zastite. Dali je to normalno da kasni? Dali sam mozda trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zna se dogoditi. Ne radi se o trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem prema propisanoj shemi.

Kazimir

Pozdrav
Ja i djevojka smo odlucili imat seks ,i meni i njoj je prvi put ,sad jos se skolujemo i nije bas da bi htjeli bebu tako da smo jako oprezni sto se tice kontracepcije.
Ona je u neplodnim danima tj,bit ce u trenutku spolnog odnosa,mislimo koristit extra safe condome uz prekinuti snosaj.Zanima me dali je to sasvim dovoljno opreza ,dali smo mozda pretjerali i da izbacimo nesto ili je potrebno jos nesto,tipa da pocinim "genocid " nad svojim spermicima jer im je potrebno 48 sati da se u pootpunosti "rregeneriraju" i ponovno postanu sposobni za oplodnju.
Hvala unaprijed na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

lucia315

Poštovanje!
Pijem Novynette drugi mjesec i u prošlom pakiranju sam jednu tabletu popila 11 sati ranije misleći da nisam noć prije popila no međutim jesam. Naveče nisam niša pila i sljedeći dan sam popila zadnju. Napravila sam pauzu od 7 dana i nastavila sam piti novo pakiranje i danas trebam popitu šestu tabletu, no jučer sam imala nezaštićen odnos pri kojem je dečko svršio u mene. Da li da uzmem tabletu za dan poslije ili ne postoji šansa za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula, neće doći do trudnoće.

dona01

Postovani, prvi put sam imala odnos 25.10. Decko je svrsio po meni, najvise na stomak ali nesto malo je bilo i po vagini ali ne direktno kod ulaza. Sada me boli stomak i muka mi je. Nadam se da je to samo od nervoze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su vam plodni dani i ako niste sigurni da li je dio ejakulata završio u rodnici, savjetujem da uzmete pilulu za dan poslije.

Butterfly85

Poštovani,
koristim tablete Microgynon 20 već 2 godine. U prošlom mjesecu sam jednu tabletu zaboravila popiti pa sam je popila naredni dan. U ovom mjesecu sam imala odnose 5ti i 8smi dan ciklusa uz ejakulaciju, ali sam svaki dan u određeno vrijeme pila tablete. Postoji li mogućnost trudnoće iako sam sa novom kutijom baš pazila da na vrijeme pijem. Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

anna122

Pozdrav doktore,
Pijem Yaz skoro vec godinu dana. Imam odnose svaku toliko,ali tablete redovito pijem,max.Odstupanje je bilo 3h.
Nisam ni jednu ni povratila niti imala neki teži proljev.
Papa test sam napravila ima par dana i sve je uredno,2.
Muci me to sto me grudi bole od 8.mj. svaku malo,par dana ne bole i onda opet bole.
I također me muci bijeli iscjedak vec nekoliko dana,nema ga previse ali ga imam.
Nisam napravila ultrazvuk na pregledu jer je doktor rekao da nema potrebe,nego svaku dvije godine ako ja nemam nikakvih tegoba.
Pa da li postoji mogucnost da sam trudna ili sto bi mogao biti uzrok ovim simptomima?da li da se narucin na ultrazvuk? Imam 17. Znam da kontracepcija moze uzrokovati bolne grudi ali jeli normalno toliko dugo?
Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol u grudima posljedica je uzimanja pilula. Ako se nastavi promjenite pilule.

anna122

Hvala.
Da li mi savetujete da napravim ultrazvuk ili nema potrebe? Tj.po vašem mišljenju dali ima šanse za trudnoćom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Ne radi se o trudnoći dakako.