Kontracepcija

Moguća trudnoća?!

obi1234

Zanima me koja je mogućnost trudnoće za slučaj da se zaboravi uzeti predzadnja tableta u pakiranju?
Od 27.03. ove godine uredno uzimam Yasmin. U nedjelju (15.04.) sam propustila uzeti predzadnju tabletu, dok sam sljedeći dan imala odnos. Napominjem da sam taj isti dan uzela i zaboravljenu i onu koja je preostala da se završi kutija.

Zahvaljujem na odgovoru

Morana

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nikakva, ne brinite.

lola600

Poštovani, znam da paničarim,možda je pitanje pomalo glupo, ali bi vas htjela pitati jeli IKAKOmoguća trudnoća ako smo ja i partner imali zaštićeni odnos s kondomom i on nije ejakulirao u mene nego vanka?

Natalija Beljo, dr. med.

Nije moguće.

ninahipi

Poštovanje!

Inače sam po prirodi paničar, ali bolje da pitam nego da živim u neznanju...
Jučer, tj. 13.3. imala sam prvi "odnos" s dečkom. Odnos je po navodnicima jer je on ušao u mene do neke razine, ali ne i dalje jer me je jako boljelo. Nisam čak ni sigurna dali mi je himen pukao. Naime, on je prije toga pokušao stavit kondom, ali je na krivu stranu pa ga je samo okrenuo i navukao na penis. Nismo uočili nikakvu izlučevinu na penisu. Zadnju menstruaciju sam dobila 23.2. te mi je ciklus trajao 23 dana, bio je malo skraćen. Mjesečnica mi nije redovita uvijek pa nisam sigurna jesu li bili plodni dani. Nakon svega (budući da je mene boljelo) svršio je sam sa strane u kondom koji je bio ispravan i nije puknuo-
Zanima me kolika je (i dali postoji) mogućnost trudnoće? Pogotovo zbog kondoma koji je prvo krivo stavljen.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike.

mucek

Pozdrav!
Koristila sam kontracepcviske pilule nekih 2 godine, Započela sam sa novim karticom i nakon prve 2 pilule (u dogovoru s lječnikom) ih prestala piti. Nezaštičene spolne odnose sam imala za vrijeme ta dva dana, ali i 5 dan nakom što sam prestala piti pilule pa je moje pitanje ustvari kolika je mogučnost da sam ostala trudna?
Unaprijed hvala i lijepi pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako mjesečnica bude kasnila napravite test.

minela

Postovana doktorice,
Posljednju menstruaciju imala sam 24. januara, a danas je 16. mart. Nakon popijene kutije kontraceptivnih pilula doslo je do izostanka menstruacije i prestala sam sa konzumiranjem istih. Uradila sam cetiri test na trudnocu u razmacima od po 7 dana od kojih su sva tri bila negativna. Prije toga sam imala mnogobrojne probleme sa odljevima, manjkom zeljeza i sl. koji su ukupno trajali 6mjeseci. Da li sam trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Predugo bez mjesečnica savjetujem da se javite ginekologu.

ivanchee

Postavani
Imam pitanje da li je moguce da devojka ostane trudna ako se slucajno opgresi strana kondoma pa se stavi ispravno,odnosa je bilo ali je sve ostalo u kondomu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

barbara200

Poštovani velika sam paničarka u vezi trudnoće iako imam 22 godine. Dečko i ja koristili smo zaštitu i sve je bilo uredu kad je skinuo zaštitu obrisao je wc papirom preostali ejakulat sa penisa i wc papir je bio vlažan. Nakon toga se išao otuširati i prije nije oprao ruke dirao je tuš a zatim i ja. Dirala sam tuš desnom rukom kojom sam prala i spolovilo, nažalost prvo sam oprala spolovilo a ne ostatak tijela. Koja je mogućnost da je sprema sa wc papira prešla na njegove ruke, zatim na tuš i na kraju na moje ruke?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa nikakva. Ne brinite.

rosemary001

Poštovani doktore,

zadnja menstruacija mi je pocela 20.06 , a nezasticen odnos sam imala 29.7 i 13.7 ali decko nije ejakulirao 100%..
Sada mi menstruacija kasni oko 5 dana (nekad je redovna nekad ne), a ja sam 3. dan kasnjenja radila test i bio je negativan..nekad mi i kasni,ali urijetko
U predjelu desnog jajnika osjecam probadanja, a ponekad i u predjelu lijevog te u samom "centru" donjeg dijela stomaka..grudi mi nisu napete nesto kao prije pred menstruaciju tj.slabije nego inace, nemam nikakve druge tjeskobe..
Da li postoji mogucnost trudnoce ?
zahvaljujem

Poštovani...menstruacija mi kasni 5dana...prošli mjesec sam dobila 22.6 pretprosli 24.5 inace uvijek dobijem 2 dana prije...ali ovaj mjesec još nisam...spolne odnose sam imala između 12 -15.7 sa zaštitom naravno ...već 2 dana imam iscjedak grudicast i bijel moram napomenuti da sam prije tjedan pila tablete za mokracni mjehur imala sam upalu...pitam se što bi moglo bit razlog kašnjenja menstruacije..postoji li mogućnost trudnoće il ce mi uskoro doći pa kasni zbog nervoze ali 5 dana...hvala Vam unaprijed

mili112

Poštovani,
posljednju menstruaciju sam imala 14og juna, imam prilicno neredovne odnose. Trebala sam dobiti menstruaciju 12og jula,a oko 7og sam imala pojacan sekret,i dva dana malo tamnije boje. Zadnji put sam imala odnose 9og i 11og jula,i sad mi kasni menstruacija vec 13 dana. Inace uvijek koristimo zastitu ( prezervativ ), 9og juna je doslo do pucanja istog,ali uz korijen penisa,ne na vrhu. Nemam nikakve simptome,osim sto su me par dana boljele grudi kao pred menstuaciju,ali sad vec skoro da me i ne bole. Nikakve promjene ne osjecam,niti osjetim bilu kakvu promjenu mirisa sekreta. Jos nisam uradila test. Kolika je vjerovatnoca da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rosemary ne radi se o trudnoći jer je test negativan. pričekajte par dana da nastupi menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Goran 89, ako ste sigurna u zaštitu koji primjenjujete tijekom odnosa, onda ne razumijem brigu. Vjerovatno kasni zbog upale.
Sugeriram test za svaki slučaj da se i vi uvjerite da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mili, šansa nije velika, ali svakako napravite test.