Kontracepcija

mogucnost trudnoce?

KOALA80

Postovani,

Naime pocela sam uzimati kontracepcijske pilule(celest)prije mjesec dana.Propisano mi je uzimanje 3mj, sa pauzom izmedu od 7 dana.
S obzirom da sam prvi mj.zavrsila,I kako mi je propisano napravila pauzu od 7 dana,4 dan unutar te pauze imala sam odnos koji nismo prekinuli.
Dobila sam sljedeci dan menstruaciju,i po pravilu nastavila piti tablete kako mi je propisano.
Zanima me dali postoji mogucnost u tom trenutku da sam ostala trudna,jer ako da onda bi trebala prestati uzimati kontracepcijske???

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Ne postoji.

Puelica

Postovani doktore,

Menstruaciju sam imala 30.9., seksualni odnos bez zastite 13.10. ali mi 26.10 dosla menstruacija koja je trajala 3 dana. Normalno krvarenje i onda stala. Inace imam redovan ciklus i obicno mi menstruacija traje 5-7 dana uz obilno krvarenje. Zadnjih meseci sam izlozena jacem stresu koji znam da moze biti uzrok ``skracenoj`` menstruaciji. Nemam nikakve bolove niti neuobicajene simptome. Sve je normalno. Brine me da li postoji mogucnost da je menstruacija lazna i kada je vreme da napravim test na trudnocu? Koliko su pouzdani kucni testovi?

Hveliko hvala unapred

arijanaZMB

Postovani,imala sam zadnju menstruaciju 15.1 a nezasticen odnos 27.1ali nije svrsio u mene nego van...imam sve simptome menstruacije ali nje jos nema,(razdrazljivost nervoza,bolne grudi)kolika je sansa da.sam trudna?!(iako to ne bih volila sad)hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Puelica pouzdani su 99 posto. Mislim da se ne radi o trudnoći. Možda o pcos ili anovulaciji. Posjetite ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Arijana prema opisanom ne radi se o mogućnosti trudnoće.

marija745

Oprostite na smetnji. Menstruaciju sam bila dobila 10.2, krvarenje je prestalo polako već 13.2. Dan poslje (14.2) imala sam spolni odnos sa dečkom i kondom je puknuo te je djelomično svršio u mene. Odmah sam ušla u kadu punu vruče vode jer sam pročitala da ih toplina 'ubija' te sam se dobro isprala isto da toplom vodom. Zanima me postoji li mogučnost trudnoće jer sam bila čitala kako trudnoća nije moguća za vrijeme menstruacije jer još nije počela ovulacija. te da nije moguća sve do onih 14 dana prije menstruacije. Meni je ciklus između 30-34 dana i molim vas odgovorite mi što prije. Oprostite na smetnji još jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su vam ciklusi na godišnjoj razini redoviti neće doći do trudnoće.

marija745

Znaci ako svaki mjesec imam mjesecnicu , nece doci do trudnoce?

marija745

Isto me zanima kada najranije mogu napraviti test za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test samo tada ako vam kasni menstruacija.

marija745

Uredu, znaci ako sam imala mjesecnicu svaki mjesec onda je uredu? Hvala vam na pomoci

tinac222

Poštovanje,
do sad sam redovito dobivala mjesečnicu ili sam ju dobila 2 dana prije ili kasnije, no sada mi kasni već 6 dana a do sada nikad nije tako dugo. Imala sam spolni odnos bez zaštite prije otprilike 2 tjedna, je li to znak trudnoće ili sam se možda nahladila tijekom ovih hladnih dana pa mi zbog toga kasni?? Nisam imala znakove kao prije kad sam trebala dobiti menstruaciju, jedino mi se ponekad pojavi bijeli iscjedak kao i nakon mjesečnice. POMOĆ!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinac, napravite test na trudnoću.

tinac222

Prije 2 dana sam vam se javila u vezi trudnoće, napravila sam test i pokazao se negativan. Zbog čega mi onda toliko kasni menstruacija, a do sad je bila redovita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

marija745

Dali se nakon spolnog odnosa, nakon tjedan dana mogu osjetiti neki simptomi trudnoce, npr dali je trbuh malo tvrdi i tako to?

Ivancica89

Postovani, zamolila bih vas za pomoc. znam da se o ovoj temi vec pisalo, ali malo sam u panici pa bi mi odgovor zaista znacio. Naime, pijem legravan vec godinu i po dana i savrseno mi odgovaraju. Pila sam ih redovno, dok mi se u ovom pakovanju nije desilo da zaboravim jednu pilulu ( od cetvrtka, to mi je bio 14. dan uzimanja tableta iz tog pakovanja ) to sam primetila sutradan, kada je bilo vreme za pilulu od petka, i tada sam popila obe, te nastavila uobicajeno piti do kraja kutije. nezasticeni odnos sam imala nekoliko dana posle propstene, tacnije u utorak. Inace krvarenje skoro uvek dobijem ponedeljkom ( poslednji dan uzimanja tablete mi bude cetvrtak . Nekada to krvarenje bude manje obilno, nekada vise, a sada ga skoro i nije bilo, samo u ponedeljak i utorak, nesto malo, kao tragovi krvi na tamponu.. Pored toga, od tog ponedeljka popodne imam povisenu temperaturu, prehladu ili grip, te uzimam lekove za to ( midol, paracetamol, brufen ) pa me zanima da li je mozda to moglo uticati da krvarenje bude tako oskudno, ili ipak postoji mogucnost trudnoce.. Sa novim pakovanjem treba da pocnem prekosutra ( u petak ) pa ne znam sta da radim, da li da pocinjem..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marija ne mogu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Započnite s blisterom u uobičajno vrijeme.