Kontracepcija

Plodni dani

leut

Ja i cura smo imali redovno odose svaki dan zadnjih 5-6 dana( nekad i 2 puta na dan), uključujući i danas kad joj je po kalendaru prvi dan plodnih dana(11 dan od početka ciklusa). Svaki put sam ejakulirao u rodnicu. Ne koristimo nikakvu kontracepciju. Kolike su šanse da dođe do trudnoće?

Natalija Beljo, dr. med.

Velike, ako ne želi trudnoću javite se ginekologu radi hitne kontracepcije.

ivchy123

Poštovani,
Postoji li ikakva sansa da 6. dan menstrualnog ciklusa bude plodan? (mjesečnica je koliko-toliko redovita).
I jeli normalan obilan iscjedak tokom plodnih dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.
2.Normalno je.

MANGOO88

veliki pozdrav,molim Vas da mi pomognete menstruaciju sam trebala dobiti 19.07 a dobila sam 21.07 i ciklus mi traje 5 dana a inace mi menstruacija kasni 8 do 10 dana
pa me zanima kad bi mi bili plodni dani jer ja i muz zelimo bebu.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovisi o trajanju ciklusa na godišnjoj razini.
Pogledajte prijašnje postove gdje sam pisao o tome i metodama računanja.

paranoican19

Postovani doktore interesuje me kako izracunati plodne dane u narednom mjesecu ako mi je djevojka imala zadnju menstruaciju 19.07. i trajala je pet dana .. inace je ove godine imala dva ciklusa po 28 dana a ostali su joj bili 31-32 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Okvirno od 28.7 pa do 7.8 su plodni dani.

paranoican19

Hvala na odgovoru .. ako mozete jos odgovoriti na ovo pitanje iako znam da sam naporan i izvinjavam se..

s obzirom da joj je menstruacija kasnila jedan dan ovaj mjesec, kada je dobila bila je sasvim uobicajena trajala je 5 dana i krvarenje je bilo u pocetku obilno kasnije se smanjilo .. da li postoji neki rizik trudnoce posto joj se danas javilo ucestalo mokrenje i moze li to biti pokazatelj ovulacije

hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji rizik. Imala je menstruaciju.