Kontracepcija

qlaira

Monica

Draga doktorice!
Vec duže vremena koristim yasmin i nemam nekih smetnji,ali sam odlucila probati qlairu.Zanima me kad ih mogu počet piti buduci da sad pijem yasmin,da li cim završim sa pakiranjem yasmina ili nakon napravljene pauze od 7.dana?

zabrinutaa

odgovorila mi je doktorica na to pitanje prije par dana... počinješ odmah nakon popijene zadnje pilule yasmina...

yoyo7777

pozdrav, uzela sam zabunom 14. umjesto 8.tablete, što mi je činiti?
radi se o kontracepcijskim pilulama qlaira

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa. Nastavite dalje s tabletom za 9.dan kao da se ništa nije dogodilo.

hazel eye

Postovani,

dugo koristim Qlairu i jako sam zadovoljna sa njima. No sada trebam Vase strucno misljenje. U cetvrtak 12.06. imam poslovni sastanak tocno u vrijeme kad trebam popiti tabletu tj. u 15h. Zanima me da li da popijem tabletu prije sastanka ili da pricekam kraj sastanka to znaci oko 16:30 - 17:00h.

Hvala unaprijed!
Srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sat dva prije ili sat dva kasnije neće poremetiti ništa kao ni sigurnost zaštite. Vi odlučite.

Ela_Avi

Nije mi se objavilo kao tema pa da vas ovdje pitam.Koristim qlaire pilule vec 2 godine.Pijem ih redovito-jer imam alarm. Tijekom ovog ciklusa jedan sam dan imala nesto nalik proljevu ali nije bilo vodenasto te u uputstvima pise da se dodatna tableta pije samo ako se radi o jakom proljevu sta bi valjda znacilo visednevnom pa nisam dodatno pila. Imala sam nekoliko dana nakon odnos s prekinutim snosajem u kojem nije bilo ejakulacije ali znam da ukoliko je vise odnosa predejakulant moze sadrzavati spermu pa sam se malo zabrinula.Dva dana prije pilule na kojoj trebam dobiti krvarenje imala sam izrazito blago krvarenje i ne konstantno nego tijekom dana u periodima. Na tableti na kojoj je trebalo doci krvarenje nije i sad sam na drugoj bijeloj placebo tableti.Posto me neuobicajan menzis prestrasio napravila sam test na trudnocu prvog dana izostanka na popodnevnu mokracu(u uputsvima pise da se bilo kada tokom dana moze raditi) i bio je negativan. Ima li strah od trudnoce s obzirom na cijelu situaciju? jesam li test radila prerano? da li je ono krvarenje zapravo menstruacija..da ponovim test? znam da je dosta pitanja ali zabrinuta sam,hvala unaprijed na odg i razumijevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Ne brinite.

andrea86

Postovani!

Pijem qlairu vec 3 god, redovno svaki dan. Ovaj mjesec mi je izostala menstruacija, proslu sam imala, s tim da sam imala nezasticen odnos prije dva mjeseca (znaci nakon toga sam dobila menstruaciju). Imala sam tockasto krvarenje nakon 10ak dana. Ovaj mj.sam pila tablete u razlicite sate (sat dva zakasnjenja) ,te me zanima da li postoji mogucnost trudnoce ili je menst.izostala zbog tih vremenskih razlika u pijenju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći vjerovatno. Za svaki slučaj napravite test.

Ela_Avi

Hvala na odgovoru. Zadnjih dana osjecam lagano 'micanje' u doljnjem dijelu trbuha, kao lad menzis dobijem i laganu bol. takoder imam zuckasti iscjedak.Proslo je 7 dana od tog menzisa koni nije dosao. Zanima me je li briga stvarno bez razloga? Zbog cega onda ovi simptomi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam od čega su vam senzacije koje navodite. Iscjedak je rezultat upale u rodnici. Moj prijašnji odgovor i dalje stoji.

petrarka

Postovani,

U ponedjeljak sam popila zadnju tabletu triquilar pilula. Odlucila sam prijeci na qlairu......sutra ce mi poceti krvarenje...medjutim nisam znala da sam odmah nako popijene zadnje pilule triqilara trebala poceti s qlairom vec sam mislila da se mora s prvim danom sljedece mjesecnice suspicious...Smijem li poceti sutra (na 1. dan menstruacije) poceti uzimati qlairu ili nece biti ucinkovito?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uz sedmodnevnu dodatnu zaštitu.

ananana

Poštovani,
pijem kontracepcijske pilule Qlaira već pune dvije godine, krvarenje mi je postupno slabilo s povremenim krvarenjima na sredini ciklusa, a prije otprilike 6 mjeseci menstruacija mi je počela potpuno izostajati, kao i krvarenje u sredini. Tabletu pijem ujutro, međutim zbog obaveza na poslu ne svaki dan u isto vrijeme (u intervalu 7:30-12:30). Pročitala sam u uputama da je izostanak menstruacije normalna i česta nuspojava, no počela sam se bojati mogućnosti trudnoće sad kad nemam nikakvog znaka da mi je ciklus pravilan. U zadnje vrijeme također su mi se povećale grudi i postale bolnije, što me isto zabrinulo jer sam takve nuspojave očekivala na početku, a ne nakon tolikog vremena uzimanja. Trebam li se zabrinuti zbog navedenih nuspojava? I postoji li mogućnost trudnoće s načinom uzimanja koji sam ranije navela?
Hvala na pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobitosti koje navodite su karakteristika Qlaire. Svakako nastavite s uzimanje uz oasku da uzimate uvijek u isto vrijeme bez oscilacija.

Azrasa

Postovanje,imam jedan problem. Pijem Qlairu gotovo 2 godine, niti jednom nisam preskocila tabletu do neki dan. Preskocila sam 9. Tabletu, u upustvima sam vidjela da se trebam javiti lijecniku ako sam imala ođnos u predhodnih 7 dana. Ja sam imala 5 dana prije zaboravljene tablete. Javila s se ljecniku i on mi je rekao da bacim tu 9 tabletu i nastavim piti. Nakon 10-te tableze odmah sam dobila krvarenje koje traje evo 2 dana. Sta uciniti ? Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje prema shemi uzimanja.

MagdaD

Postovani,

pocela sam da koristim kontraceptivne pilule Qlaira, i sve je bilo u redu dok nisam na 23. piluli dobila krvarenje koje nije obilno vec sasvim oskudno, medjutim nisam sigurna da li je u pitanju menstruacija ili samo probojno krvarenje posto sam tek na prvo kutili pilula,ali imam i sve simptome kao kada dobijem (bol u donjem delu ledja i donjem delu stomaka i sl). Da li da nastavim da pijem pilule normalno? Sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija je vjerovatno. Ne vidim problem. Nastavite samo dalje po shemi uzimanja.