Kontracepcija

razlog za brigu da ili ne?

mrvica1515

Poštovani, zanima me da li imam razloga za brigu.

Posljednju menstruaciju sam imala 15.9. te sam 26.9 imala zasticeni odnos ali je tokom predigre usao jednom bez kondoma.

Danas sam dobila menstruaciju koja nije obilna kao inace, da li je moguce da je takva zbog stresa?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je bio s kondomom nema razloga za brigu.

Debussy

Poštovana, zanimalo bi me sljedece : sinoc smo partner i ja imali odnos al je ostalo na malo penetriranja al pri vrhu i trljanju. Svrsio je van mene..al opet posto je bilo bez zastite zanimalo bi me da li postoji mogucnost za trudnocu. Zadnja mestruacija je bila 15.5.2014 inace mi ciklus traje 26 dana al ciklus prije zadnje menstruacije je trajao 28 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, tijekom penetracije nije došlo do ejakulacije.

Debussy

Nije bio sa kondomom, no danas u 10 sam popila vikelu ..do sad nema nikakvih nuspojava...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Educirajte se.

Lukam

Postovani, molim za odgovor. Hvala unapred
Pri samozadovoljavanju imao sam ejakulaciju koja je bila oko 10 sati ujutru. Posle toga sam mokrio u toku dana 3-4 puta i tusirao sam se. Navece oko 10 sati sam imao nezasticen odnos sa djevojkom i nije bilo ejakulacije. Taj onos je bio u njenim plodnim danima, to je sve bilo 5.5.2014 a ona je trebala da dobije menstruaciju oko 19.5 i nije, 22.5 je uradila test na trudnocu i pokazao je da nije trudna, ali test je uradila oko 5 sati popodne, 23.5 navece je dobila menstruaciju i kaze da joj je slabija nego inace, da joj manje ide. Sta treba da radimo, da li treba da brinemo ?

dedmaus

danas smo imali prvi odnos, sa kondomom,izvadio ga je neposredno tijelom ejakulacije te nismo sigurni da kondom slucajno nije puknuo ili nesto slicno, jer je bio mokar izvana i malo sluzav. zadnja mjesecnica je bila 17-og ovaj mjesec, kada bi moglo biti razloga za paniku?

Debussy

I jos jedno pitanje, da se nadovezem na prethodna dva moja ..dal podrigavanje i ucestala potreba za mokrenjem ..moraju nesto znacit ?? Iako sam popila vikelu i jucer imala bjelkasti sekret a danas nista? A partner je svrsio na vrijeme van mene ..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lukam ne trebate se brinuti. Test je negativan i ne radi se o trudnoći. Nek pričeka koji dan da nastupi menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dedmaus, ako ste sigurni da nije bilo ejakulaciej onda ne trebate brinuti. U svim ostalim situacijama sugeriram da djevojka uzme postkoitalnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Debussy nemam vam više što dodati. Lijep pozdrav.