Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pristici na straznjici

kristina96

mlada sam i vec desetak godina patim od pristica na straznjici.u obliku velikih plikova,nema crvenila koze te ostaju oziljci kad nestanu,no uvijek ih ima,bez nekih mirnih razdoblja.probala sam svakakve kremice koje nisu pomagale te se obracam vama za savjet te takoder me zanima da li se mogu odstraniti estetskom kirurgijom i kakvim postupkom.znam da vec postoje ovakve teme no nijedna ne odgovara na moje drugo pitanje.unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o upali dlačnih folikula. Takve promjene su česte u tom području i sklone stalnom vraćanju. U tom pogledu se neće moći puno pomoći. Ja bih mazao Diprogenta kremu 2 puta dnevno kroz nekoliko dana kada se promjene jave. Nikakvi estetski zahvati neće pomoći.