bolovi u donjem dijelu trbuha

ive0510

Poštovani imam dosta jake bolove u donjem dijelu trbuha,
iste bolove kao i pred i za vrijeme menstruaciju,i ovulacije.
grudi su mi nabreknule i dosta me bole,
već dva dana,
Kada ležim ništa me ne boli čim ustanem i počnem se kretati odmah
me počne boljeti donji dio trbuha.
Menstruaciju sam imala prije dva tjedna,uvijek mi je redovna,
nikada nisam imala nekakve probleme,redovno sam na pregledima...
i sada me zanima sto bi to moglo biti...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da bi se moglo raditi o upali jajnika. Savjetujem pregled i UZV.

ive0510

Poštovani bila sam pregledu i ispostavilo se
da imam cistu na desnom jajniku,upravno onako kao se
sumnjali na jajnike....
Hvala vam na odgovoru,i na savjetu...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim, svakako se javite na kontrolu iza menstruacije.

mtad

Postovani, prije 2 mj sam imala prvi odnos nakon toga su poceli dosta izrazeni bolovi koji se jave otprilike 2 tj prije i postanu jaci za vrijeme menstruacije, iscjedak je vecinom uobicajan osim 2 puta kada je bio vrlo cvrst i rastezljiv, trebam li se zabrinuti s obzirom da prije nisam imala gotovo nikakve menstrualne bolove i sto bi mogao biti uzrok?
Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista, upala, itd. Sugeriram pregled i UZV.

ms13

Poštovani, imam 23 godine, spolno sam aktivna tek 3 mj (redovito), a ciklus mi traje približno 30 dana, u ta 3 mjeseca dosta često znam osjetit tupu pol u donjem djelu trbuha i pritisak. Posljednju menstruaciju imala sam 13.2. nakon toga imala sam dva spolna odnosa 28.2 sa zaštitom, a 2.3 bez zaštite no nije ejakulirao ali je bilo dosta grubo. Pola sata do sat vremena nakon odnosa primjetila sam iscjedak sa slabim jako slabim krvarenjem (kap-dvije), sljedeće jutro više nije bilo krvarenja al sam cijeli dan osjećala dosta jaku tupu bol u donjem djelu trbuha i smečkasti iscjedak. Molim vas možete mi reč, zbog čega je došlo do krvarenja i zašto se javlja ta tupa bol? Unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krv je od grubog odnosa, a uzrok tupe boli je mogući zbog upale u ginekološkom sustavu, ciste, upale mjehura, bol iz probavnog sustava i sl. Naravno odavde ne mogu znati točnije o čemu se radi.

ms13

Hvala Vam na odgovoru.. imam još jedno pitanje. Šta se tiče tog blago smeđeg iscjetka, imam ga još i danas (već treći dan),nije obilan ali miris baš i nije ugodan, iako se ta tupa bol smanjila nije skroz nestala al pojavi se tu i tamo. Pretpostavljam da bi to moglo bit od upale. Možete li mi nešto preporučit, ili dat savjet šta da radim?! (nisam u svom gradu gradu narednih mjesec dana pa ne mogu na pregled). Hvala Vam još jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte koristiti probiotsku terapiju lokalno, npr vivag, lactogyn ili još bolje linex lady lokalno.

ms13

Poštovani, kupila sam linex lady al nisam sigurno kako ih koristiti. U ljekarni su mi rekli jedna kapsula na dan, a na pakiranju piše prvih 7 dana po dvije kapsule dnevno, a sljedećih 14 dana po jedna dnevno. Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvih sedam dana po dva puta dnevno.

ms13

U redu. A postoji li mogućnost da one djeluju na ciklus, tj da znam ako ću dobit koji dan prije ili će malo kasnit jer bi trebala dobit u periodu od 13.3 do 17.3 (nikad ne dobijem točno na dan) i jel moguće da zbog njih imam veću potrebu za mokrenjem tj pritisak (ili možda samo umišljam)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu na to da ćete prije dobit niti izazivaju smetnje poput vašim. Ako vam se smetnje nastave savjetujem pregled.

ms13

Poštovani, javljam se opet, kroz period korištenja linex lady simpotim su nestali. Menstruaciju sam dobila, 18.3. uz dosta jake bolove prvi da, trajala je 6 dana. (Posljednji spolni odnos imala sam 14.3 bez ejakuacije.) No 4 dana nakon šta mi je menstruacija završila pojavio se obilniji mutni iscjedak sa svijetlo crvenom (krvavom)jedva vidljivom mrljom (samo tad jednom) a taj obilniji iscjedak traje sad već 3 dana uz opet tupu bol u donjem djelu trbuha koja ne traje konstantno. Za pregleda sam naručena tek potkraj tjedna jer već mjesec dana nisam u svom gradu pa nisam mogla prije. Molim vas da mi kažete šta bi moglo biti, ja sumnjam na upalu, jako se bojim i ne znam šta da mislim više. Unaprijed Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam;a
Uzrok tupe boli je mogući zbog upale u ginekološkom sustavu, ciste, upale mjehura, bol iz probavnog sustava i sl. Naravno odavde ne mogu znati točnije o čemu se radi.

ms13

Uredu,hvala.Ispričavam se, al brinem pa sam zbog tog ponovo pitala. Eventualnu moguću trudnoću sam isključila, ni jedan odnos koji sam imala nije bio sa ejakuacijom i uvijek smo pazili, tako da nadam se da nije moglo nikad ništa "ostati". Eto osim tog obilnijeg iscjetka sa kojim se zna pojavit smečkasta mrlja, tupe boli,(pritiska) nadutosti nema nikakvih drugih simptoma. Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.