Da li je moguca trudnoca??

Seli

Ovako.. Tek od skoro imam odnose sa deckom ali smo uvek veoma pazljivi i koristimo zastitu i posle toga uvek proverimo da kondom nije pukao i sve je uvek bilo u redu. Proslog meseca sam dobila 2 dana ranije, ali sada mi kasni vec 4 dana.. Zaboravila sam da kazem da smo jednom probali bez zastite ali to je bilo mozda u roku od desetak sekundi, ne vise i posle je stavio kondom. Da li je moguca trudnoca na taj nacin?? Meni je inace neredovita menstruacija, dakle ili dobijem ranije ili nekoliko dana kasnije, nikad ne znam kada cu dobiti. Da li mislite da bih tako mogla ostati trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , trudnoća na taj način je moguća.
Učinite test na trudnoću. Posavjetujte se sa svojim ginekologom o eventualno boljem načinu kontracepcije.

am0602

zanima me dal je moguca trodnoca na ovaj način. imam 16 godina i mjesečnica mi nije redovita, kasni i po mjesec dana, zadnju mjesečnicu imala sam prije mjesec i pol. prije 15 dana imala sam prvi spolni odnos sa deckom, koristili smo zastitu, al mislim da je on prenjeo nesto sperme jezikom na moju vaginu. nedavno sam osjecala grceve, kao prije pocetka mjesecnice, al ju jos nisam dobila, i prije nekoliko dana imala sam crvenilo na vagini i osjecala sam lagano peckanje, te pojacani iscjedak al je sam nestao. dal je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, grčeve koje imate u donjem trbuhu vjerovatno su znak nadolazeće menstruacije.
Učiniti test na trudnoću za Vašu sigurnost.

pero85

imala sam operativni prekid trudnoće 20.8. i malo krvarila prva 3 dana nakon toga. Spavala sam s dečkom nakon 6 dana, zaista nisam imala nikakvih problema.
Kad mogu početi piti antibebi pilule? Kad je moguće da zatrudnim najranije, teoretski i kad je preporučljivo?
Što znači kad su mi jučer na kontroli napisali na ambulantni list: TV UZV UTerus u AVF AP38, FC 68, endometrij 4 mm d.o. 25*26 l.o. 30*13?
Hvala.

Strah me da se ovo ne ponovi. Inače dečko i ja koristimo prezervative ali u ova 4 dana (od 6-10 nakon prekida), već prekid odnosa bez svršetka u rodnicu. Da li je moguće zatrudnjeti tako brzo nakon abortusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako koristite kontracepciju , jer se nova trudnoća preporuča tek nakon 4-6 mjeseci nakon pobačaja.
Kontraceptivne pilule možete početi uzimati sa 1.danom iduće menstruacije uz predhodnu laboratorijsku obradu i savjet i dogovor sa Vašim liječnikom.

pero85

Niste mi odgovorili, da li je moguća trudnoća u prvih 10-15 dana nakon pobačaja?

Molim vas rješite me dileme, please.
A sa tabletama počinjem zasigurno, a do menstruacije sexu jedno veliko NE!!!

S štovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , trudnoća je svakako moguća i nakon pobačaja ako imate nezaštićen odnos u vrijeme plodnih dana.

znatizeljna_24

ja isto imam jedno pitanje vezano za trudnocu...imala sam odnose sa deckom i inace koristimo zastitu ali ovaj mjesec nismo...ja sam dobila mjesecnicu dva dana ranije,ali mi prijateljica govori da je moguce ostati trudan a dobiti mjesecnicu...ali ja inace nikad nisam cula za to...pa vas pitam dali je moguce dobiti na vrijeme mjesecnicu a biti trudan ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je krvarenje bilo uobičajeno, jednakog intenziteta, vremenski istog trajanja, nemate pravo sumnjati na trudnoću.
U praksi se susrećemo sa takvim pitanjem, tzv. "lažnim menstruacijama", kad žene kažu; doktore kako sam ostala trudna a imala sam menstruaciju?
Razgovor sa ženom uvidite da ta"menstruacija" je trajala jedan dan u vidu oskudnog smeđkastog iscjetka, da je došla tjedan dana nakon očekivane menstruacije, dakle nije imala odlike prave menstruacije gore navedene u prvoj rečenici.
To svakako nije bila menstruacija nego krvarenje u ranoj trudnoći i to ponekad zbuni žene.

anny-

zanima me ovako... zadnja mjesečnica mi je bila 4.9..spolni odnos je bio 11.9. (oko ponoći) bez zaštite, no svejedno sam popila 2 kontrac.tablete (Triquilar) 13.9.oko 15h koje djeluju kao pilula za dan poslije,no oko3 u noći sam povraćala pretpostavljam zbog pilula ...pošto mi je nedavno znači završila menstruacija, da li bi ju trebala dobiti par dana nakon uzimanja teblete (koliko dana nakon?) ili na vrijeme kada bi i inaće trebala dobiti? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, 7.dan ciklusa kad ste imali odnos ionako ne spada u plodne dane.
Uzeli ste postkoitalnu zaštitu( doduše premalo je popiti samo dvije tablete) bilo Vam je mućno od kontraceptivnih tableta, a menstruaciju ćete dobiti u vrijeme očekivane ili koji dan radije. Za ubuduće bolje se javiti liječniku, a na tržištu postoji postkoitalna tableta, uzima se samo jedna i provjereno djeluje.

anny-

i da li je moguće da pilule ne djeluju ako sam povračala? odn.koliko sati nakon što ih uzmem počnu djelovati?

nisDE

Poštovani,
djevojka i ja uvijek prakticiramo odnos sa zaštitom i prije dva tjedna je dobila menstruaciju nuz kašnjenje od svega par dana i krvarenje je trajalo 6 dana međutim nakon toga ona i dalje osjeća bolne grudi a danas je ujutro imala i mučninu popraćenu povraćanjem. Znam da je s obzirom na trajanje krvarenja i vrijeme pojave menstruacije nemoguća trudnoća međutim ovi simptomi nas oboje zbunjuju pa Vas molim za mišljenje. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani , neka Vaša djevojka učini test na trudnoću.
Ako je negativan kao što mislim da će biti, uzroke povraćanja i mućnine treba tražiti u nećemu drugome a ne u trudnoći.

iva.kuki

Postovanje,sa deckom kojim sam godinama u vezi sam stupila u seksualne odnose prije 4 mjeseca.Imam veliki strah od trudnoce.Prije seksualnih odnosa nisam pratila kad trebam dobiti nit sam nesto razmisljala o tome ali od 04.06.kako sam stupila u seksualne odnose ja osluskujem svoje tijelo,umisljam trudnoce,nekad ne spavam jer se bojim da mi sta nije izmaklo.Tek u ovih par mjeseci sam vidjela da mi ciklusi traju od 26-30 dana,ali mi se ucinilo da mi je mjesecnica nakon prvog odnosa dosta uranila.Moje zadnje mjesecnice: 06.06., 06.07. onda 01.08.pa 27.08...sad je 23. a ja jos nisam dobila,a imam pms,grceve u donjem dijelu trbuha,koji me put prozigne jajnik,jedan pa drugi...bubuljice,naduta sam,bolne grudi...Zbog straha o kojem vam govorim do sada sam tri puta radila test na trudnocu,doduse onaj najjeftiniji ali samo na prvi jutarnji urin striktno po uputama...Zadnja mjesecnica je bila 27.08. a 14.09. smo se minut-dva opustila bez zastite,nakon sto mi je decko urinirao...Otada ne spavam i samo gledam da nisam prokvarila,osjetim jaci PMS sto mi je uobicajeno medjutim ne dam sebi mira dok ne dobijem...Kolike su mi sanse za trudnocu uz uriniranje i snosaj od tek minut-dva???!
Planiram preci na kontracepcijske pilule,zaboravila sam vam reci da svaki put pravilno koristimo,pregledavamo i mijenjamo kondom,iako smo se dva-tri puta opustili i bez...ali jednostavno ne mogu se rijesiti tog straha dok ne uzmem pilule...

Unaprijed Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pošto imate simptome pms-a vjerovatno će menstruacija doći za koji dan.
Šansa za trudnoću postoji svakako na taj način i nakon uriniranja, doduše nešto je manja.
Svakako Vam savjetujem da se sa svojim ginekologom čim prije konzultirate oko kontraceptivnih pilula.

miia25

poštovanje ovako imam 25 godina,majka 2 dijece od 4 i 6 godina, ovako prošli mjesec sam bila kod svog ginekologa i otkrila mi je cistu dala mi je dahraston tablete da pijem i pošto smo ja i muz odlucili na trece dijete da idemo krenili smo odmah zadnji dan menstruacije koja je bila 3.09 i vadila sam test 16 .09 i pokazao mi je drugu crticu je malo slablje vidljiva ali se odmah pokazala i imam bolne grudi,i mucnine ,pa me zanima dali je moguce da je to ipak trudnoca s poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da je trudnoća moguća. Ponovite test za koji dan.

Tinna93

Poštovani. .

Nikada do sada nisam imala odnos sa svojim dečkom. Ali menstruaciju nisam dobila već 15 dana. Molim vas možete li mi reči, dali je moguće zatrudnjeti iako nismo imali odnose ali je on slučajno svršio po mojem spolovilu, ja sam odmah poslje to obrisala i dali bi bilo moguće zatrudnjeti ako je slučajno ostalo sperme na njegovom prstu?