Da li je trudnoca ili nesto drugo ?

Hurem93

Postovani doktore,

imala sam odnos 16.05, usljed cega je pukao kondom, ali nisam sigurna da li je bilo ejakulicije u meni. Za svaki slucaj sam popila tabletu. Nakon toga menstruacija mi je kasnila 1 dan, ali sam je ipak dobila. Poslije toga, menstruacije su mi bile redovne, dakle i u junu i u julu i u augustu, u trajanju od 6-7 dana. U ovih nekoliko mjeseci nisam imala nikakve mucnine niti slicno, ali mi je u posljednih nekoliko dana malo stomak napuhan. Znam da je zaista glupo pitanje, ali citajuci po ovim forumima vidim da je svasta moguce, pa me zanima da li se radi o trudnoci ili je to nesto drugo u pitanju. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Hurem93

A s obzirom da imam pojacano bijelo pranje i cesto idem u wc, da li se radi o prehladi ? I da imam neke bolove u stomaku, kao da mi je nekako tezak stomak, kad ga opustim izgleda mi "trudno" a kad ga uvucem onda mi je normalan kao i inace ://

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim.

VanjaM

Ovako, pijem Lindynette 20, prepisane su mi zbog menstrualnih bolova pa ih ponekad ne pijem u isto vrijeme, nekada popijem u 8h navecer, nekada u 11h... a znala sam ponekada i povracat (sat, dva nakon popijene pilule) ali nisam iza toga popila 2. pilulu koju bi trebala nego bi ih samo sljedece dane nastavila piti kao i do tada.
No, 14. 7 sam dobila menstruaciju koja je trajala do 18.7 a 20. 7 sam imala odnos sa deckom, koji nije svrsio u mene ali je pitao dali smije pa mi je to potaknulo sumnju i strah od trudnoce. Sljedeca ocekivana menstruacija nakon odnosa mi je bila 11.8 do 15. 8, došla je, bila je koliko ja mislim ista kao i sve menstruacije do sada, dosla je u tocno vrijeme, tocan dan pa skoro i sat. Ali mene sada brine, to sto sam citala po internetu da se menstruacija moze dobiti i u trudnoci... Dosta sam smrsavila, želudac mi se dize na neku hranu, uglavnom na onu masnu, imunitet mi je oslabio, (da napomenem da inace imam problema sa zelucem) imala sam jednom mucnine negdje oko 19.8 ali me je tada bolila glava pa mislim da je ta glavobolja uzrok povracanja... i najvise sto me brine je to sto mi je lijeva strana trbuha veca od desne. Molim Vas da mi odgovorite i savjetujete sto bi to moglo biti, jer psihicki vec ludim mjesec dana. A kod ginekologa ne mogu do 10 mjeseca, jer je prevelika gužva. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Marate svakodnevno uzimati pilule u isto vrijeme.
Tada je zaštita sigurna.

VanjaM

Hvala Vam na odgovoru.
Možete li mi jos samo odgovoriti na pitanje sto se tice trbuha. Lijeva strana mi je veca od desne, onak vise je izbocena, i zna biti napuhan, sto bi bio razlog tome ?

VanjaM

I oprosti te ako sam dosadna i sto vam opet pisem ali zaboravila sam vam napomenuti da imam cesto mokrenje... dali je to neki znak trudnoce ? Znam da mozda sve to umisljam zbog straha i da je mokrenje mozda samo znak prehlade ali brinem se.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Što se tiče trbuha ne znam u čemu je problem.
Vjerovatno ništa znakovito.