da li se moze zatrudniti

Jackson95

Postovani,djevojka i ja imamo cesto odnos bez kondoma,nisam nijednom ejakulirao u nju uvek kad osetim da trebam na vreme izvadim.Njoj kasni menstruacija vec peti dan,pa pitam da li je trudna ili sta vec? Izvinite na prostom recniku..Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na nezaštićene odnose, savjetujem test na trudnoću.

Jackson95

Poatovani A koliko su ti testovi sigurni i pouzdani? I ako nisam ejakulirao u nju ipak je moguce?

larka

Postovani, menstruacija mi kasni 3 dana.. zbog specificne situacije koja mi se dogodila bila sam kod ginekologice i ona je napravila ultrazvuk te je rekla da nisam trudna no ako ne dobijem menstruaciju za 2 tj da opet dodem, znaci li to da bez obzira na rezultat ultrazvuka mogu biti trudna? Napravila sam test za trudnocu dan prije koji je bio negativan ali prvi put sam ga radila pa moguce da nije ispravno napravljen. Imam li razloga za brigu?

Jackson95

Postovano danas sam dobila menstruaciju kasnila mi je 5 dana,imamo,nezasticen seks,alo nikad nr ejakulira momak u mene uvek izvadi..trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jackson odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Larka ako je test negativan ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jackson ako je partnerica dobila menstruaciju ne radi se o trudnoći.

Zineld

Postovani. Naime dobila sam menstruaciju dan ranije (22. umestno 23.) nego sto sam trebala. Prvi i drugi dan oskudno, treci ujutru normalno (ali i ne bas kao svaki put)i cetvrti dan tj danas slabo skoro i da nemam. Prvi dan je bila braonkasta ostalih dana svetlija. Nije mi ovako ranije bila. Pijem pilule Microgynon 30 (Sve sam na vreme pila u 20:45-21:00. Osim poslednje koju sam popila oko 22:00), i imala sam par nezasticenih odnosa, ali bez ejakulacija unutar mene, ostali su bili sa dodatnom zastitom. Imala sam i infekciju mokracnih kanala ali nisam uzimala lekove, pila sam uvin caj. A drzim i diijetu slabo jedem, tj jednom dnevno. Moze li i ona uticati na obilnost menstruacije?Sad dal treba da brinem ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da može.

Zineld

Postovani doktore, iz svega navedenog sto sam vam napisala, da li imam razloga za brigu, ili su pilule odradile svoje, a da je oskudnost povezana sa ishranom i prehladom? Najlepse vas molim da procitate moj poslednji post pre vaseg odgovora.Jer nisam razumela na sta se odnosilo ovo svakako da moze. Najlepse hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnosilo se na obim krvarenja. Lijekovi i pilule koje uzimate daju oskudnije menstruacije.
Ne trebate se brinuti. Sve je normalno.

noname28

Poštovani, imam ne zaštićene odnose s djevojkom ali uvijek pazimo da ne ejakuliram u nju... zadnje 2 menstruacije su joj bile uredu ali sad ova joj je vise kao sukrvica odnosno jako malo krvari mozda po par kapljica kroz par sati... znaci stvarno jako malo... imali smo prije nekih 3 tjedna odnos i ja sam ejakulirao i nakon sat vremena smo ponovo, ali sam isao i na wc i sve....pa me sad zanima postoji li mogucnost da je trudna ili je mozda o necem drugome rijec....moram napomenuti da joj inace menstruacije nisu redovite ali krvarenje bude normalno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka napravi test. Za početak.

andr37

Postovani moja djevojka i ja cesto imamo nezasticene odnose.Njena zadnja menstruacija je bila 21.10.2014 odnos smo imali 29.10.2014 s tim da sam ejakulirao u nju 5 puta .Moje pitanje vama kolika je mogucnost da je trudna ?

Unaprijed hvala nadam se da cete mi ubrzo odgovoriti !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Jasemin92

Pozz..imala sam nezasticen odnos odmah nakon prestanka menstruacije..tacnije menstruaciju sam dobila 17.10 a odnos sam imala 23.10
Da li postoji mogucnost trudnoce

Aettam

Bok zadnja menstruacija mi je bila 21.10.2017 poslije toga od 26.10 do 1.11 imali smo nezasticeni odnos svaki dan po vise puta ali nije ejakulirao unutra postoji li mogucnost da ostanem trudna tj dali postoji sansa da je ostalo malo unutra citala sam da nekad ostane malo ejakulata u njemu pa sad neznam a i pise da i prije nego sto jel izbaci spremice moze dio otici unutra neznam ugl samo da znamo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Jasemina92, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Mogućnost trudnoće je samo teoretska - ukoliko ovaj ciklus ovulacija nastupi ranije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Aettam, prema navedenom, iako minimalna, mogućnost trudnoće postoji.