Duphaston

lidija.p.

Hvala na brzom odgovoru.Jučer sam dobila mjesečnicu .Htjela sam se samo još nadovezati ..Mjesečnica mi nije obilna prvi i drugi dan kao inače dali je to u uredu trebam li se bojat sa obzirom da sam jučer zadnju tabletu popila prije nego sam procurila .Prvi puta pijem Duphaston pa nisam upućena a ginekologica je takva da mi ništa objasnila nije samo mi je dala da to pijem i rekla čim procurim da stanem sa terapijom.Bolovi su tu kao i inače za vrijeme mjesećnice (bol u leđima grčevi i sl)?i.Bojim se da ne dobijem odljev od Duphatona dali se može dobiti odljev od njega..!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekinite uzimanje duphastona. Neće biti nikakvog odljeva.

V.B

Poštovani,
mjesečnica mi kasni danas evo 9 dan.
Ginekologica mi je prepisala duphaston, 2 tablete dnevno 7-10 dana.
Jučer sam ga počela piti.
Ono što mene zanima je kako trebam uzimati te dvije tablete.
U uputama piše 2 odjednom,jučer sam popila jednu ujutro,jednu navecer.
A ginekologica mi je rekla samo dvije dnevno??
Da li ih trebam popiti dvije odjednom ili ?
Hvala !!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dva puta dnevno po jednu.

JeCu

Poštovani,

zadnju menstruaciju imala sam 29.06.2014. nakon toga nisam imala menstruaciju. Bila sam na pregledu i nisam trudna, a s obzirom da želimo trudnoću uz moje policistične jajnike doktorica mi je prepisala Duphaston - 2x1, 7 dana koje sam popila prekjučer i onda od prijelomnog krvarenja 2x1 10 dana u ciklusu naredna dva cikulsa.
Jučer se pojavio smeđi iscjedak, danas krv. Ono što mene buni je kada trebam početi uzimati tablete (ostalih 10 dana po dvije). I koliki treba biti vremenski razmak između prestanka uzimanja i ponovnog početka od 7 dana po dvije tablete?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od danas kad je počela menstruacija se broji prvi dan.
Započinjete uzimati za 15 dana. Dakle od 15. tog dana ciklusa pa desetak dana.

naamahkali

Poštovani,

ginekologica mi je prepisala Duphaston 2x 10dana radi izazivanja mjesečnice. Naime rodila sam pred 8ipol mj (dojila do 5.mj) i još uvijek nemam nikakve znakove mjesečnice. Napravila sam test na trudnocu, vadila krv, urin, crp, za štitnjaču i briseve i sve mi je uredu. na utz se sve vratilo kako treba i dr. je vidjela da mi radnici "rade" - kao da imamm ovulaciju ali nista od krvarenja. Radi toga Duphaston pijem vec 4 dana i nikakvih naznaka ali pocela sam imati velikih problema - strasne glavobolje i trne mi cijela desna strana tijela (ruka vrat i prsa), srce mi preskace i imam mučnine. dr mi je rekla da probam izdrzat tu dozu od 10 dana ali mene je strah jer kad me to uhvati mala mi je skoro jednom ispala iz ruke. sta napraviti? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne uzimajte dalje. Menstruacija će ovako ili onako sigurno nastupiti. Ne trebate forsirati dolazak menstruacije.

Marlameri

Poštovani,
u 10. sam tjednu trudnoće i od samog početka pijem duphaston 2x1 i folacin 2x1. U zadnjih tjedan dana počele su mi jake glavobolje, koje inače nikad nemam ni kada nisam bila trudna. U nuspojavama za duphaston sam našla da izaziva glavobolje i da se tada treba prestati piti. Duphaston mi je doktor prepisao zbog spontanog koji sam imala u 7 tjednu prije 2 godine, ali u ovoj trudnoći nisam imala do sada nikakvih problema, osim jake mučnine i sad glavobolje. Kod svog doktora idem tek za 3 tjedna na pregled, a malo me strah piti tablete dalje jer me ova glavobolja plaši. Uz glavobolju imam i cjelodnevne mučnine, a najgore mi je navečer kad me najviše boli i glava. I samo da napomenem da sam prije trudnoće znala imati visoki tlak 150/100, ali ne uvijek. I do sad sam imala 2 trudnoće i ni u jednoj nisam imala glavobolje. Da li smijem prestati piti tablete ili da ih pijem bez obzira na glavobolju? Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mjerite si krvni tlak par puta na dan. Prekinite s uzimanjem istog.

tina1983

Poštovani,već sam Vam pisala,na terapiji sam duphastona radi reguliranja ciklusa od 1 mjeseca ove godine,dosad je sve bilo u najboljem redu,prvo sam imala smeđi iscjedak pa dobijem 2 ili 3 dan menstruacije nakon popijene zadnje tablete.Međutim zadnja dva mjeseca plus ovaj mi se pojavi smeđi iscjedak sa krvi na 20 dan ciklusa i traje dok ne dobijem menstruaciju(pijem ih od 11 do 25 dana ciklusa),imam osjećaj da je to menstruacija ali slaba.Zanima me kako uopće može biti krvi a nisam još popila tablete?Imam sve bolove kao da imam menstruaciju ali više su ti bolovi prisutni dok pijem tablete,da li to može biti možda menstruacija?Da li bi se trebala zabrinuti i hoće li doći prava menstruacija?kao što sam rekla sve je bilo super no zadnja dva mjeseca mi je sve nekako čudno?!Unaprijed hvala,lijep pozdrav...

Nikolina1210

Pozdrav! Trudna sam 5+4. Prije tri sam sam isla u wc i tad sam samo izmokrila svijetlu krv, i to jako malo, nakon toga nista, prekjuce sam bila na prvom pregledu i uzv pokaziva sve je u redu, gestacijska vrecica sa embrijskim odjecima, gin je rekao da je u skladu sa tjednima, dao mi je duphaston 3x1 i uputnicu za kks, šuk i urin. No ja sam sinoc otisla u wc i primjetim trag opet svijetle krvi i kasnije opet nista. Jutros nista osim smedi iscjedak. Vikend je, praznik ginekolog mi ne radi, neznam sto da radim. Nemam bolove ni grceve trenutno nemam ni iscjedak ni krvi. Inace mi je prije trudnoce dijagnosticirana blago zabacena maternica unatrag i pijem tablete za epi depakine chrono 500mg 1x1, iako napadaja nemam, imala sam jedan u zivotu od soka, i to se samo onesvijestila, i redovno uzimam folacin 1x1

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina bit će sve u redu i doći će menstruacija. Radi se o probojnom krvarenju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikolina imate propisanu gestagenu terapiju. Mirujte i u bolnicu se javite samo ako bude jakog svježeg krvarenja.

Poštovani,

popila sam kuru Duphastona 10x2 kroz 10 dana (od 15. dana ciklusa) i dobila menstruaciju 27. dan. Pijem ga zbog niskog progesterona, a radimo na bebici.

Ovulacije u zadnje vrijeme su bile dosta kasno, cca 16./17. dan. (a ciklus kratak, 24 dana).

Duphastone trebam piti 3 mj.

Ono što me zanima je hoće li ovulacija (ukoliko je bude, naravno) biti do 15. dana zbog navedene terapije ili nije sigurno? Strah me da navedenom terapijom ne "poništim" ovulaciju ako bude npr. 16./17. dan, a ja uzmem Duphaston 15. dan.

Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duphaston ne spriječava ovulaciju. Dakle slobodno ga uzimajte. No ako je nizak progesteron 21.d.c pitanje je da li ovulirate. Sugeriram i ostale spolne hormone.

Napravila sam i ostale hormone, situacija nije sjajna, čekamo razgovor s spec. reprod. med., imam nizak amh i povišen fsh, ali to znači da ipak imam jajnih stanica i da ovulacije ponekad ipak postoje.

U međuvremenu se nadam i prirodnom čudu, zato sam i postavila prethodno pitanje, svaka jajna stanica mi je izuzetno važna.

Znači, hipotetski, ako počnem piti Duphaston 15. d. c., može li ovulacija, unatoč tome, biti 16., 17. ili 18. dan? I jajna stanica (hipotetski) nesmetano oplođena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovor je može.

tina1983

Postovani,duphaston uzimam preko godinu dana zbog neredovite menstruacije,uvijek sam dobivala 3 dan nakon zadnje tablete, zadnja 4 mjeseca dobijem10,11 dan od zadnje tablete a ovaj mjesec nisam uopce dobila,danas je 16 dan a menstruacije jos nema,postoji li mogucnost da sam postala imuna na tablete?Nemam ni nikakvih simptoma da bi trebala dobiti,imala jesam par dana bolove u stomaku i pristeve kao uvijek ali prestalo je,da odem doktoru ili da jos pricekam,ne znam,zanima me vase misljenje,dosad ste mi odgovorili na par pitanja i uvijek ste bili u pravu,hvala Vam najljepsa...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate isključuti trudnoću ako ste spolno akktivna. Ako niste javite se svom doktoru. Ne možete bite rezistentna na taj lijek.