ginekologija

oljadragan

postovani,molim odgovor! kasni mi vec 10 dana! radila sam babyrapid test,negativan je! nemam nikakvih simptoma,jedino me brine kasnjenje! jedino sto imam blage bolove u zelucu na dodir! a na pocetku mjeseca mi je islo kao nesto tamno kafeno jedno 5-6 dana,i posle toga nista!! hvala unaprijed!

edina2

Doktore, zanima me da li se na obicnom uzv pregledu moze videti da je osoba imala odnose, abortus radila papa test i slicno? Planiram da idem kod ginekologa, medjutim ne bih da zna da sam imala odnose, pa sam zakazala obicni uzv. Zanima me moze li se to videti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Olja ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Edina ako se radi uzv preko trbuha ne može znati.

kraljica1

Postovani. Samo da vas pitam za prvi ginskoloski pregled tj upis u ginekologa. Jeli treba ponijeti samo zdravstvenu iskaznicu ili? I jel se moze isti dan obaviti pregled?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zdravstvenu iskaznicu. Prvi pregled vjerovatno ne jer se naručuje.

Splitoneum

Postovani, prije desetak dana na venerinom brijegu pojavila mi se kao uvecana zelijezda velicine ljesnjaka, bol na pritisak i na dodir, juce se pojavila gnoj, odmah se smanjilo na velicinu zrna graska. U cemu je problem? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gnojnoj upali kože i potkožja oko dlake.
Savjetujem lokalnu atibiotsku mast.

aeon:)

Poštovani,
nemogu prije petka do ginekologa,a htjela bi dobit barem neki odgovor da se malo smirim..
Dakle, 28.01 sam popila zadnju pilulu(Qlaire) pred menstruaciju koja je redovito došla i nakon nje odlučila sam da ih neću više piti uopće.. Odnose nakon toga nisam imala, a sljedeća menstruacija mi je trebala prema izračunu doći 25.02 no nije.. Već 3 dana imam izrazito osjetljive bradavice i bijelkas iscjedak, trudna nadam se nisam, ali ne znam zašto menstruacija i dalje ne dolazi.. dali ima veze sa prestankom pijenja pilula?Pilule sam pila 5 godina, sa jednom kratkom stankom prije god dana koja je trajala mjesec dana, a prije toga su mi menstruacije bile kolko tolko redovne, odnosno na vrijeme...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o post pill amenoreji.
Ako ne nastupi kroz tjedan dana javite se na pregled. Neki put je treba izazvati.

Splitoneum

Postovani postoji li nacin rijesavanja od ucestalih infekcija candidom, i e.coli? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji, antibiotskom i antimikotskom terapijom kod vas i partnera.

Notre Dame

Postovanje.
Imam pored vaginalnog ulaza odmah jedan veliki mehur kao plik i na 2 cm pored jos jedan manji takodjer koji je prije dva dana izasao prvi, a onaj veci upravo. O cemu bi se moglo raditi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda o genitalnom herpesu. Nažalost ovako ne mogu znati. Javite se na pregled.

Ana Karenjina3

Poštovani,

uvijek sam imala normalan vaginalni sekret, bezbojan ili bjelkast, u nekim normalnim količinama, bez ružnog mirisa. Međutim nakon što sam bila bolesna i nakon korištenja antibiotika (Cefaleksin 2000 mg na dan) prvo mi je menstruacija kasnila par dana i nakon što je ona završila 2 dana mi je sekret bio smeđ, ali nije imao ružan miris i malo me je bolio stomak, ali ne mnogo.Trećeg dana više sekret nije smeđ, tačnije nije nikakav jer ga nemam. Ne znam kako da objasnim ali kao da je skroz suho i jako mi to smeta, nekako je neprijatan osjećaj. Stomak me više ne boli. Zanima me da je šta može biti uzrok? Da li mogu biti antibiotici? I da li je neophodno da idem ginekologu ili je nešto što bi se moglo riješiti i bez toga?
Unaprijed Vam hvala.

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite Canesten vaginalete kroz tri večeri.