Grupe sekreta

puskinova

Poštovani,
već izvesno vreme imam ginekološke probleme.
na redovnom pregledu papa je pokazao III grupu.Dr.mi je dala da uradim analize na Upl,Mpl,Chlm,ove bakterije nisu izolovane.Cb i Vb su sterilni.Posle terapije vaginaletama papa je pokazao II grupu a vagnalni sekret je bio IIIc.Pošto imam i ranicu na grliću dobila sam uput za kliniku pa dok ne zakažem,iteresuje me jel je IIIc grupa loša i šta zapravo ona pokazuje?

L.P.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana u Hrvatskoj se primjenjuje Bethesda sustav obrade papa testova.
3c po starom vašem sustavu znači cervikalnu atipiju visokog sutpnja( cin2 ili cin 3)
Potrebno je napraviti bris na hpv te kolposkopiju a vjerovatno i biopsiju vrata maternice.
Daljnji postupak ovisi o nalazu kolposkopije i biopsije.

puskinova

Ja nisam iz Hrvatske.Zanima me samo još jedna stvar.Da li ove promene mogu da izazovu pilule? pošto od kad sam na njima papa je konstantno loš,da bi na poslednjem redovnom pregledu našli i raniću na grliću.Doktorica mi je rekla da prekinem sa njima.

Hvala Vam i lep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Indirektno da.

micika_p

Postovani, danas sam uzela rezultate brisa, grupa sekreta III, doktorka mi nista detaljno nije objanila, samo mi je dala neke biljne vaginalete... Sekret mi je pojacan i zut je ili gust i beo... Jel III grupa opasna ili...?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije ali se ne liječi biljnim vaginaletama nego ozbiljnom terapiju.

micika_p

Nakon sto sam zavrsila terapiju biljnim vaginaleteama, otisla sam na kontrolu i opet je grupa sekreta III, doktorka mi je rekla da ponovim terapiju biljnim vaginaletama ili da ne uzimam nista... Ja nisam ponovila, zato sto mi nisu pomogle! I dalje imam pojacan sekret koji je mlecno beo, moram da nosim lozak svaki dan, pa mi molim vas recite sta da koristim kako bih resila ovaj problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s poligynax ili macmiror vaginaletama.