izostanak mjesečnice

zjuki

Poštovani, uzimam kontracepcijske pilule već 10 godina. Dugo sam pila cilest, a zadnjih 2 godine logest. Zadnja tri puta mi je između dva pakiranja izostala mjesečnica. Moja ginekologinja mi je bez ikakvog pregleda rekla da je sve u redu i da mogu nastaviti dalje uzimati logest. Test na trudnoću je negativan. Što vi mislite o izostanku mjesečnice, zbog čega se to dešava i da li stvarno mogu nastaviti s logest tabletama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o niskodozažnim pilulama i neki put izostane menstruacija.
Ako vam je ona tako rekla poslušajte je.

zjuki

Hvala na odgovoru, ali baš da beć treći put za redom izostaje mjesečnica, da li bi bilo pametno promijeniti kontracepciju, jer i osjećam se nekako napuhano i natečeno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bilo bi dobro prijeći na npr. recimo Lindinete 30.