kasnjenje mestruacije

Revik

Postovani

djevoki mi kasni 15 dana i imali smo odnos prije tog, radila je test tudnoce preko urina i bio je negativan, nema nikakvih simptoma trudnoce, da li je moguce da kasni toliko bez trudnoce? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je test dobro izveden i ako je negativan, trudnoća nije. Menstruacija može kasniti i par mjeseci. Savjetujem neka se javi na pregled, da se ustvrdi pravi uzrok kašnjenja menstruacije.

kristijan1994

Pozdrav postavani doktore!Zelim vase strucno misljenje i treba mi hitan odgovor.Djevojka i ja smo imali odnose dan nakon sto je prosla menstruacija, sa zastitom naravno.Kasni joj vec 6 dana pa me to brine i interesuje koji su razlozi tome i trebam li se brinuti jer joj nikad do sad nije kasnilo.Ocekujem vas odgovor, pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista, upala, pcos, stres, gubitak kilograma, naglo debljanje, problemi sa štitnjačom i sl.

jami

Poštovani, menstruacija mi kasni jedan dan. Decko i ja smo imali spolni odnos bez zastite ali niti jednom nije svrsio u mene. Strogo pazimo na to. Uskoro se blize ispiti pa me zanima jel mi kasnjenje uzrok stresa ili pak trudnoca? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji je uzrok, ne znam. Moguće je i jedno i drugo.
O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima.

kristijan1994

Hvala puno doktore.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

kristijan1994

I zanima me jos koliko moze trajati to kasnjenje kad je u pitanju cista ili neka upala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema pravila.

Jabuka21

Pštovanje, ehh ovakoimam 19godina, zasnju menstruaciju sam imala 04.02.Nisam imala vaginalni sex,probala sam analni sex sa deckom.Nije svrsio u mene,nego vani.Jos uvijek nisam dobila,nemam nikakvih simptoma.Iako mi menstruacije vecinom kasne po 15 ili 20 dana,rijetko je da bude na vrijeme.prije mi se desavalo da izmedju ciklusa imam krvarenje koje traju 1 ili 2 dana.Ovaj mjesec nisam imala nikakvih simptoma.Da li postoji mogucnost da sam trudna,nisam radil nikakve testove.Pocela sam da pijem caj od persuna,cula sam da je dobar i da ubrzava mjesecnicu.Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o mogućnosti trudnoće.

Jabuka21

Hvala vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.