Kombinirani probir

mamalana

Poštovani dr. Šakoronja,

Dobila sam nalaz kombiniranog probira no bez objašnjenja, lijepo Vas molim da mi ga protumačite.
Imam 33 godine.

PAPP-A 3234 mIU/L, korigirani MoM 0,80
hCG 100,8 mIU/L, korigirani 3,33
Gestacijska dob 13+2
CRL 69mm
NT 1,42mm MoM 0,82

Trisomija 21 - 1:419
Trisomija 18-13 - <1:100 000

I, ono što me brine, na temelju biokemijskih biljega:
Trisomija 21 - 1:69

Je li nalaz ohrabrujuć?
Hvala!

Zabrinuta mama Lana

mamalana

S obzirom da sam mthfr heterozigot i da sam 6 mjeseci prije začeća primila metotreksat radi vanmaternične trudnoće, brine me rizik defekata neuralne cijevi i sl na koje ukazuje visoka beta!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, konačni rizik za sy, Down je povišen, stoga savjetujem ranu amniocentezu.

nero1976

Poštovani,
lijepo bih Vas molila ako biste mi mogli dati mišljenje vezano uz rezultate mog testa ranog kombiniranog probira:

moja dob: 37 godina
2.trudnoća, 1.trudnoća uredna, pušačica:ne, dijabetičarka:ne

PAPP-A: 6022,0 mlU/L korigirani MoM: 2,24
slobodna ß-podjedinica hCG 23,5 IU/L korigirani MoM: 0,94

Ultrazvučni podaci:

CRL: 67mm
NT: 1,39 mm MoM: 0,82

Gestacijska dob prema CRL:13+1
Gestacijska dob na dan vađenja krvi: 13+1

Procjenjeni rizici fetalnih aneuploidija na dan vađenja krvi
a) na temelju kombiniranog probira (biokemijski biljezi +NT)

Trisomija 21: 1:3655 granični rizik: 1:250
Trisomija 18-13: < 1:100 000 granični rizik: 1:250
Dobni rizik: 1:131 granični rizik: 1:250

b) na temelju biokemijskih biljega

Trisomija 21: 1:603 granični rizik: 1:250

Lijepo bih Vas molila za mišljenje.

Unaprijed zahvaljujem i pozdravljam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan nalaz.

nero1976

Zahvaljujem se na odgovoru. Htjela sam Vas upitati s obzirom da je nalaz uredan, ali ja imam 37 godina da li je prema Vasem misljenju potrebno raditi amniocentezu? Unaprijed zahvaljujem i pozdravljam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebno je s obzirom na dob. Nakon 35. godine preporuka je amniocenteza. Prema nalazu kombiniranog testa nije nužna. Morate sami odlučiti u dogovoru sa vašim ginekologom.

nero1976

Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

rema1

Poštovani,

Molim Vas da objasnite moj nalaz kombiniranog ranog probira!

hcG- 142 ng/ml - 3,43 Korig. Mom
PAPP-A 4,41 mlU7ml - 1,81 Korig. Mom

Gestacijska dob prema CRL 11+5
CRL 52 mm
Nuhalni nabor 2,00 - 1,44 MoM
Nosna kost - vidljiva

T21 (Biokemijski rizik + NT) 1:530
Biokemijski test 1:647
Dobni rizik 1:780
Rizik za trisomiju 13/18 + NT <1:10000

Imam 28 godina, prva trudnoca.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz je uredan. Sve vrijednosti su niskorizične.

rema1

Puno hvala na tako brzom odgovoru! Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Tanja79

Poštovani,

proučavajući nalaz za trisomiju 21 primjetila sam da su mi pri pretragama pogrešno upisali tjedan trudnoće, umjesto 15+6 upisano je 17+2 pa me zanima je li to moglo utjecati na sam rezultat?!

Dobni rizik je 1:1014, a moj rezultat je 1:468 pa me zanima savjetujete li neke daljnje pretrage, s obzirom da je moja dr. rekla da nalaz nije "idealan" u odnosu na dobni rizik?!

Unaprijed hvala i srdačan pozdrav!

Tanja79

Ispravak, pri navedenom testiranju bila sam u 15+3 tjednu trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam gdje je greška? Svakako da nije isto ,jer je velika razlika na testu i u trajanju trudnoće. Zato se takav rezultat ne može uzeti sa sigurnošću.
Ali unatoč tome mislim da je rizik i dalje niži od graničnog.

tamara4822

Poštovani,
lijepo bih Vas molila ako biste mi mogli dati mišljenje vezano uz rezultate mog testa ranog kombiniranog probira:

moja dob: 37 godina
3.trudnoća, 2.trudnoće uredne, pušačica:ne, dijabetičarka:ne

PAPP-A: 1872,0 mlJ/L MoM: 0,88
slobodna ß-podjedinica hCG 46,0 IJ/L MoM: 1,23

Ultrazvučni podaci:

CRL: 51,4mm
NT: 0,8 mm MoM: 0,58

Gestacijska dob prema CRL:11+6
Gestacijska dob na dan vađenja krvi: 11+6

Procjenjeni rizici fetalnih aneuploidija na dan vađenja krvi
a) na temelju kombiniranog probira (biokemijski biljezi +NT)

Trisomija 21: 1/2189
Trisomija 18-13: < 1:100 000
Dobni rizik: 1/143
Na osnovi proracuna koji uzima u obzir biokemijske nalaze, biometriju i anamnesticke podatke nije naden
povecani rizik za Downov sindrom u odnosu na prosjecni rizik koji odgovara dobi trudnice.

Lijepo bih Vas molila za mišljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Životna dob od 37 godina je indikacija za amniocentezu.

tamara4822

Za godine i amniocintezu već znam da bi trebala ići ali mene je zanimalo da li su ovi nalazi u redu?

Hvala još jednom na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.