krvarenje usred ciklusa

anaa1711

imam jedan problem.vec vise od godinu dana pijem yaz kontracepcijske tablete i ovaj mjesec mi se prvi put dogodilo da sam na 10. tableti pocela krvariti i to vec traje 3 dana.krv izgleda kao menstruacija.da napomenem jos da sam ovaj mjesec bila prehladena i pila sam tablete za alergiju (claritine) i za prehladu (andol) ali sam i dalje pila yaz.i u cetvrtak sam imala spolni odnos sa deckom i svrsio je u mene,kao i obicno.ali u petak sam osjetila neku bol u lijevom jajniku i u subotu sam prokrvarila i sve do danas mi traje krvarenje.mene zanima sto bi to moglo znaciti i sto da radim? hvala vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o spoting krvarenju uzrokovano uzimanjem kontraceptiva. Savjetujem da dalje nastavite uzimati pilule, taj iscjedak će prestati, zaštita od trudnoće je zajamčena. AKo se i idući mjesec pojavi isti problem predlažem da se promjene pilule.

ivana@

Postovani doktore..imam 22 godine inace imam redovne menstruacije,i spolne odnose,ne koristim pilule..ranije mi se nije desavalo krvarenje za vrjeme ovulacije...al u zadnji par mjeseci mi se redvno pojavljuje ..traje par dana i malo je obilnije...jeli to normalno?i sta se moze uciniti po tom pitanju...da ne dolazi do toga..kao sto ste gore naveli do pada estrogena?hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može se uzeti Estrofem 1mg 3-4 dana, da se prevenira isto.

Martina987

Postovani,

Pijem yaz pilule vec 11 mjeseci i nikad nije bilo nikakvih poteskoca, no sad mi se na 16ti dan ciklusa pojavilo krvarenje i osjecaj kao kad imam menstruaciju. Nisam nikad preskocila pilule, niti ih uzimam sa zakasnjenjem. Zanima me je li to uobicajeno i postoji li rizik od trudnoce u ovim danima i kasnije?

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom krvarenju, nastavite dalje s uzimanjem po ustaljenoj shemi,te ne postoji rizik od trudnoće.

Lijepo vrijeme

Postovani!
Vrijeme mi je ovulacije.
Mogu bez ikakvog diranja, samo zamisljanjem u glavi i stezanjem donjeg misicja dovesti se do orgazma.
Tako sam i danas, medutim taj orgazam je bio ruzicast i jos uvijek primjecujem kad idem piskiti krvi na toalet papiru i imam cudan osjecaj u donjem dijelu abdomena.
Nikad prije mi se to nije desavalo, znate li mozda zasto bi mi to bilo?
Inace imam decka godinu i nes sitno, pazimo i nikad nismo imali nikakvih problema, osim mojeg cistitisa u 1. mjesecu.
Prvi i zadnji ginekoloski pregled sam imala u 12. mj i bio je uredan.
Unaprijed hvala.

Lijepo vrijeme

I da, zaboravih napisati-imam 20 god.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o ovulacijskom krvarenju.

curica91

Poštovani! već 3 dana za redom imam sitno krvarenje,počelo je14. navećer više kao krv.iscjedak,predpostavila sam da se radi o ovulacijskom krvarenju,pošto mi se to već dešavalo.Ali me brine eto što već 4.dan nalazim krvav iscjedak.Inače je uvijek znalo biti 2.3 dana najduže...Posljednja menstruacija mi je bila 05.04.14. .Prije više od mj dana bila sam na gin.pregledu.Dr. mi j detaljno napravila ultrazvuk,baš jer sam imala sl.krvarenje,samo kraće i rekla je da je sve u redu s jajnicima.Da li je moguće da ovulacijsko krvarenje toliko traje ili je moguće nešto ozbiljnije?Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o ovulacijskom krvarenju.

tinika222

Poštovani,

Rodila sam prije 9 mjeseci, a prvu menstruaciju sam dobila prije 4 mj...menstruacija mi nastupa 29-30 dan ciklusa i trajanja je oko 6-7 dana. Ovaj mjesec menstruaciju sam dobila 26 dan i trajala je oko 5 dana...da bi negdje 8 dan ciklusa osjetila bolove u trbuhu kao pred menstruaciju, a 10 dan primjetila sukrvicu, koja praćena tim bolovima traje već 2 dana.
Napminjem da sam prije 2 tjedna napravila papa test i ginekološki pregled...nalaz je uredan, jajnici u redu, maternica takođjer.

Malo me brine ta sukrvica, obzirom da mi se do sada takvo što nije događalo...sa suprugom koristim zaštitu (kondom) uz prekinuti snošaj...da li je ponovno trudnoća u pitanju ili se radi o nekom hormonskom disbalansu? ima li potrebe da se ponovno javljam svom ginekologu?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o periovulacijskoj boli i sukrvici. Pratite dalje situaciju.

tockica7

Poštovani, već dva tjedna nakon menstruacije imam proziran, obilni iscjedak s tragovima krvi. Imam HPV i CIN1, te me zanima da li je krvarenje povezano s time. Zadnji papa test bio je 14.2.. Koristim betadine i rojazol vaginalete i logest pilule. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije povezan s papa testom.
Moguće je jedino sukrvica od ranice na vratu maternice ako je imate te prilikom odnosa dođe do laganog
kontaktnog krvarenja.

pinta2222

Poštovani doktore,

pijem tablete već godinu dana (Lyndinette 20). 3-4 puta tijekom ovih godinu dana nisam na vrijeme popila tabletu (više od 12h je prošlo) krajem prvog tjedna pijenja te sam nakon toga dobila menstruaciju i onda opet na kraju ciklusa još jednu menstruaciju. Ono što me zanima je to utječe li to možda na nešto i je li to opasno za buduću trudnoću?

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

NIje opasno za buduću trudnoću. Držite se rasporeda uzimanja.

VVEESSNNIICCAA

Poštovani, U zadnja dva-tri mjeseca sam primjetila krvarenje između menstruacija tj. pojavu sukrvice i osjećam nadutost u donjem dijelu stomaka. Naime to traje od par sati pa do jednog dana. Menstruacija su mi redovne i ciklus mi traje od 26-28 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 19.05. i danas mi se pojavio taj spomenuti problem. Takođe menstruacije su mi jako bolne i ne pijem nakakve kontracepcijske pilule. Ponekad mi se zna javiti i bol prilikom odnosa. Na zadnjem ginekološkom pregledu sam bila prije 10 mjeseci i sve je bilo uredno. Moram spomenuti da sam i operisala štitnjaču prije 18 mjeseci, jer sam imala nodus na desnom režnju i on mi je odstranjen. Pijem letroks od 50 mg, bila sam na kontroli prije mjesec dana i hormoni su mi uredni. Imam 27 godina. Zanima me koji bi mogao biti razlog pojavljivanja krvi i da li ima ikakve veze sa mojom štitnjačom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom trebalo bi se raditi o bezazlenom periovulacijskom krvarenju.

jovana 1991

postovani. pijem pilule yasmin vec dve godine i 4 meseca. nikakve probleme nisam imala. bila sam kod ginekologa pre par meseci i sve je bilo u redu. uvek sam dobijala ma vreme, u dan. prosli mesec sam dobila dan kasnije nego inace, a ovaj mesec sam na 17oj piluli dobila tamno braon sekret koji po malo curka, nije mnogo ali ga ima. nijednu pilulu nisam preskocila, niti kasnila, nisam povracala niti imala dijareju, nisam prehladjena niti pila bilo kakve lekove, samo sam bila pod stresom. jedno vece sam pila alkohol, ali sam pocela da pijem nakon 4 sata od uzimanja pilule i nisam povracala niti bilo sta, a i alkohol ne bi trebalo da utice na njih. plasim se da li je moguca trudnoca, ali sam sve redovno pila i sta da radim? hvala