Menstruacija kasni, test na trudnoću negativan...

sladja1993

Poštovani, prvi dan zadnje menstruacije je bio 4.12.2014. Trajalo je 8.12.2014. Inače imam redovite cikluse od 28-29 dana. Zaručnik i ja imamo redovite odnose i ne koristimo kontracepciju. Trenutno mi menstruacija kasni 6 dana što mi se još nije dogodilo, osjećam probadanja, stezanja u doljnjem djelu trbuha, ali to nije ni slično mojim bolovima pred menstruaciju. Kod svog ginekologa naručena sam tek idući tjedan, pa ako mi vi možete nešto više reći o mojoj situaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim kao i vi da ćete uskoro dobiti menstruaciju ako je test negativan. O uzrocima krvarenja pogledajte u prijašnjim postevima.

Ana154

Poštovani,

Posljednja menstruacija bila je 22.12. a prije nje 25.11. i inače imam redovan ciklus od 28-29 dana. Međutim, trebala sam dobiti 19.01. ali to se nije desilo. Osmi dan kašnjenja, uradila sam test i bio je negativan. Unazad par dana imam povremene, manje, bolove u donjem dijelu leđa i stomaka a i osjetim neki vid "pucketanja" na istom području. To su simptomi koje inače imam pred menstruaciju ali su blaži nego inače i bez obzira što je test negativan, zabrinuta sam zbog kašnjenja menstruacije, mnogo sam nervozna i pitam se da li je sve ok.

Zamolila bih Vas za savjet.

Unaprijed se mnogo zahvaljujem!

rucnik

Pozdrav. Zadnju menstruaciju sam imala 28.12.2014. Jos uvijek nisam dobila. Danas sam radila 2 testa, jrdan ujutro, drugi popodne, oba su bila negativna. Dali sam mozda prerano radila test na trudnocu? Puno hvala

rucnik

Zaboravila sam napomenuti da su mi ciklusi izmedu 30-33 dana. Puno Vam hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana o uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima. Ne radi se o trudnoći ako je test negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ručnik, nije prerano u vrijeme je očekivane menstruacije.

rucnik

Smatrate da trudnoca nije u pitanju s obzirom na 2 negativna testa? Hvala jos jednom

v1

Poštovani, dvije godine sam koristila kontracepcijske pilule yaz koje sam prestala koristiti u 10. mjesecu preporukom ginekologa. Sljedeca menstruacija dosla je za 28 dana, menstruacija poslije dosla je za oko 30 dana sto je normalno za moj ciklus (29-33 dana). Nakon toga za 12 dana (3.12.) imala sam dvodnevno krvarenje za koje sam smatrala da je menstruacija. Problem je u tome sto sam nakon dvije zadnje menstruacije imala odnos sa zastitom nakon sto sam prestala krvariti ali meni menstruacija jos nije dosla, znaci kasni mjesec dana. ( 58. dan ciklusa). Test je bio negativan ( nisam uzela prvu jutarnju mokracu, test za rano otkrivanje sam koristila) Sto mi je ciniti? Da li je povezano s prestankom koristenja pilula i da ponovim test? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rucnik ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

V1 ne znam koji je uzrok izostanka menstruacije kod vas ali sigurno da nije povezano s prestankom uzimanja pilula. Možda cista, pcos, stres i sl.

rucnik

Da napomenem, jutros sam radila jos jedan test koji je takoder bio negativan. Nakon toga sam vadila krv i mokracu za ljecnicki, za posao. Mislite da mjesecnice nema zbog stresa dali cu dobiti posao? Dali bi trebala opet raditi test, ako da,kada? Puno Vam hvala, i oprostite ako sam dosadna s toliko pitanja. Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rucnik odgovorio sam vam da se ne radi o trudnoći. LP.

queen23

Bok. Vec sam vam pisala. Zadnja mens 28.12.2014, jos uvijek nije stigla. 3 testa negativna. Bila sam na ultrazvuku nicega nema, sve je u redu! Vadila betu, rezultat 22.1..Mozete li mi reci o cemu je rijec? Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta hcg je pozitivan. Radi se o trudnoći, no da li je pravilna, biokemijska ili vanmaternična ne znam.
Napravite kontrolni beta hcg i javite se na kontrolu ginekologu za dva dana.

tayad22

Poštovani,
Posljednja menstruacija mi je bila 3.7. i još uvijek nisam dobila. Ciklusi su mi neredoviti, traju od 27 do 43 dana, a najčešće dobim nakon 33 dana. Sada je već 51 dan, a to se još nije desilo do sad pa sam uradila test na trudnoću (Clearblue) i pokazao je da je negativan. Ne znam da li treba da uradim još jedan za svaki slučaj? Imam bijelkasti iscjedak za vrijeme plodnih dana i ponekad prije dolaska menstruacije.. kroz ovih 2 tjedna kada inače dolazi menstruacija, isjedak se pojavio, ali menstruacije nema još. Inače su mi menstruacije jako bolne, pa su mi i sada nakon 33 dana počeli grčevi, ali su trajali samo jedan dan. Za vrijeme spolnih odnosa bez kondoma decko pazi da uvijek svrši vani. Prije 2 godine mi je ginekologica prepisala tablete za regulaciju menstrualnog ciklusa jer mi je menstruacija isto kasnila, ali ne toliko koliko sad. Zato sam zabrinuta, a ona je na godišnjem i ne mogu se joj obratiti, pa pišem Vama, zadnji pregled mi je bio 17.1. i sve je bilo u redu.
Hvala Vam unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je isključio trudnoću. U pitanju je hormonski disbalans. Potrebna je terapija kojom će se potaknuti krvarenje (Duphaston 2x1/10 dana).

Bachata

Poštovani doktore moja situacija je sljedeća... U mj 2., 3.i 4.mj menstruacija je bila uredna ( od 28 - 30 dana bi dolazila), međutim zadnja je došl u 34.danu ciklusa( 22.5 je došla) i trajala 13 dana( do 3.6). Od tada ponovno nije došla što znači da kasni 13 dana. Muž i ja radimo na bebi i prije mj dana smo radili sve pretrage oboje i sve je u redu osim šta je meni željezo malo sniženo pa pijem tabl svaki dan po jednu ve 2ipo mj kao i eutirox za štitnjaču jer mi je 4.5 pa da je po preporuci doktora smanjimo na 2. Test na trudnoću sam radila 25.6( tad je kasnila 5 dana) i test je bio neg. Moja ginekologa je rekla da ponovno napravim test za koji dan(točnije sutra) pa ukoliko je neg ponovno, da uzmem duphastol 2x po 1tabl 5 dana da je izazovemo. Ono što mene zanima.... Ja nema nikakav osjećaj da ću dobit, grudi su me bile bolile prije nego sam trebala dobit al više ne samo su narasle, imala sam neke mučnine al to se može prepisat i vrućinama. Mene interesira Vaše mišljenje i da li je moguće s obzirom na kašnjenje da test nije bio mjerodavan i da sam trudna ili se ipak radi o hormonalnom poremećaju?
Oprostite na podužoj poruci i hvala Vam happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite test. Ako nije trudnoća u pitanju, moguće je da je došlo do hormonske neravnoteže. To su jedina dva razloga koja dolaze u obzir kao uzrok nedolaska menstruacije.

zabrinuta_222

Postovani,
Inace mi ciklusi traju od 29 do 34 dana. Prosli mjesec ciklus mi je trajao 36 dana. Menstruaciju sam dobila 21.6. Nezasticene odnose bez ejakulacije u rodnicu sam imala 12.7 i 25. i 26.7.
Na 37. dan ciklusa (27.7) napravila sam test na trudnocu koji je bio negativan (iako nije bio prvi jutarnji urin).
Jos uvijek nisam dobila menstruaciju te me zanima trebam li ponavljati test i mogu li iskljuciti trudnocu. Sto bi trebala napraviti i zbog ceka mi menstruacija toliko kasni? Puno hvala na odgovoru!