moguca trudnoca?

mariomz

Oprostite, prelazio sam vas forum kojih 10ak puta i naisao sam na odgovore, no moja cura je panicar sama po sebi. pa vas molim da napisete da li je moguca trudnoca prilikom petinga u odjeci, ako muskarac ejakulira, da li postoji mogucnost trudnoce? da nekako to predje preko odjece i nju zatrudni. ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća.

estellagisele

Oprostite, u panici sam jer mi je 43. Dan ciklusa i dalje nisam dobila mengu. Inace mi je ciklus isto duzi, znao mi je bit po 38 dana najduze mi je bio 40. Strah me jer smo decko i ja imali spolni odnos bez kondoma par puta tj dosta puta i kad su mi trebali bit plodni dani. Niti jednom nije "svrsio" u mene, ali su odnosi znali bit za redom. U meduvremenu sam putovala takoder bila sam u Njemackoj i vrijeme je bilo promjenjivo. Ugl ovaj mj sam dozivljela snijeg kisu i 30stupnjeva pa ne znam dali to mozda ima veze s kasnjenjem? Takoder sam imala blazu upalu mjehura i pila sam antibiotik 10 dana i usput samo zbog toga dobila gljivice koje sam lijecila canestenom. Sad me zanima dali je moguca trudnoca, kolike su sanse i jel ovi faktori imaju mozda veze s kasnjenjem? Jako sam zabrinuta i zahvalna sam na odg. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedene situacije mogu odgoditi nastup menstruacije, no za početak napravite test na trudnoću.

estellagisele

I takoder sam htjela reci da me bole grudi vec jedno tj dana i znala sam osjetit bol u donjem dijelu trbuha kao od menstruacije, jel bi to trebalo znaciti da ce doci ili?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno.

shorty

Poštovani, u četvrtak (09.04.) mi je bija dan ovulacije po menstrualnom kalendaru kojeg vodin. Odnose s dečkon san imala u subotu i nedilju (2. i 3. dan nakon ovulacije). Nismo koristili nikakvu zaštitu osim prekinutog snosaja. Tjedan dana nakon ovulacije tj. 4 dana nakon odnosa mi se pojavija bljedunjavi iscjedak s jako malo krvi rekla bih u tragovima. Evo, traje vec 3 dana. Inače iman policisticne janke i neredovite menstruacije. Zanima me kolika je sansa za trudnoću? I da li je moguće da je to puknuće ciste ili sl.? Unaprijed hvala na odgovoru. Lp

fingersalad88

Poštovani,posljednja menstruacija je bila 4.4. Traju mi obicno oko 7,8 dana. E sada, s petka na subotu (10.-11.4.) sam imala 2 odnosa sa prekinutim snosajem. Ciklusi su mi oko 28 dana (+-2) pa bi po mojem izracunu to trebali biti neplodni dani,jesam li u pravu? Ja sam u utorak ujutro primjetila onu jako rastezljivu sluz pa me brine da ipak nije doslo do oplodnje.. Mislite li da imam razloga za brigu? I koliko rano se mogu osjetiti prvi simptomi trudnoce? Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer nije bilo ejakulacije. Ovo s ovulacijom ne vjerujem da vam je bila točno 9.4. Jer ako imate pcos to je malo vjerovatno.
Iscjedak je možda disfunkcijsko krvarenje od pcosa.

fingersalad88

Pretpostavljam da niste vidjeli moje prethodno pitanje,molim Vas za odgovor kada budete u mogućnosti happy Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni dani i nije bilo ejakulacije te na osnovu toga neće doći do trudnoće.

fingersalad88

Cak ni ako su odnosi bili za redom? Znam da moze zaostati spermija nakon prvog odnosa pa zato pitam. Odnosi su bili u razmaku od otprilike 2h.

Pirjazor

Pozdrav.
Djevojka i ja smo malo u dilemi oko trudnoće... Naime imali smo nezaštićeni odnos par dana nakon njene menstruacije koja je bila 20.3. i trajala tjedan dana. Iako nisam ejakulirao u nju malo nam je sumnjivo jer joj se često mokri, puno jede i vagina ko da joj je malo nabrekla iznutra, znači plodni dani. Inače ju zeza menstruacije. Takav odnos smo prakticirali još dva tri puta uglavnom vikendom. Kažem ejakulirao sam sastrane jer sam osjetio kada moram onako 10ak sekundi prije sam prekinuo. Stoga što vi mislite o tome? Uglavnom će sad kroz koji dan ić kod ginekologa da vidimo šta je. Nismo sigurni jer joj već kasni i pod velikim je stresom, a pogotovo to što ima simptome trudnoće.
Također mislimo da je zbog toga što sam masturbirao 4-5 sati prije odnosa iako sam se oprao i mokrio par puta.
Hvala.

MALAMALA

Pozdrav. Menstruacije su mi redovne traju 28 dana. Imala sam nezasticen odnos 03.04.2015 i u roku od 24 sata sam popila Escapelle. Sledeci nezasticen odnos sam imala 14 ili 15-og aprila i nisam pila tabletu za jutro posle racunajuci da su mo to neplodni dani. Danas bi trebala da dobijem ali nisam? Da li je moguce da sam trudna? Unapred hvala!

MALAMALA

Samo da napomenem da mi je poslednja menstruacija bila 23.03.2015-28.03.2015

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fingersalad, odgovorio sam vam što mislim o vašoj situaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pirjazor ako niste previše subjektivni, mislim da se prema opsianom ne bi trebalo raditi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malamala prema opisanom mislim da menstruacija kasni zbog pilule za dan poslije.

Pirjazor

Puno vam hvala, napravili smo test danas ujutro i opet ćemo za par dana kako piše u uputama te će ići ginekologu zbog menstruacija koje joj kasne većinom.
Zahvaljujem ipak je olakšalo malo dok nismo i test napravili koji je pokazao da nije riječ o trudnoći. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.