molim mišljenje o nalazu

tatjana1

Poštovani doktore molim mišljenje o nalazu:
sl. ß-hCG 13,9 0,46 Korig. MoM
PAPP-A 0,84 0,36 Korig. MoM

UZV podaci
Datum UZV pregleda 13.09.2014
CRL 66,3
Gestacijska dob prema CRL 12+5
Gestacijska dob na dan vađenja krvi 13+0

Nuhalni nabor 1,00 mm
0,59 MoM
Nosna kost vidljiva
Izmjerio ostali
Kvalificiranost za mjerenje NT

T21 (Biokem. rizik + NT) 1:1542 rizik manji od graničnog
Biokemijski test 1:264 rizik veći od graničng
Dobni rizik 1:121
Rizik za trisomiju 13/18 + NT 1:1245 rizik manji od graničnog

Imam 38 godina i visoki tlak . Molim Vas za mišljenje nalaza

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan nalaz kombiniranog probira.

tatjana1

Poštovani, da li je potrebno ići na emniocentezu. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

iris25

Lijep pozdrav! Molim vas da mi malo pojasnite sljedece.. imam pcos, prolaktit povisen..progesteron 0.8, (3 dan ciklusa)diane 35 pijem vec 3.5god.. kolesterol 7.4.. obavila sam i progesteron 21 dan ciklusa bio je 0.4, moja dr je na to rekla da je to ok buduci da pijem tab,ali da bi bio problem da ne pijem tab a da je nalaz takav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se sa vašim doktorom. Da kojim slučajem ne uzimate pilule i da je progesteron nizak 21. dan ciklusa to ne bi bilo dobro jer bi govorilo u prilog izostanku ovulacije te pcos.

iris25

Hvala na odgovoru,sad sam mirnija. Jos bih vas nesto pitala, otkad pijem diane dogadja mi se probojno krvarenje najcesce oko sredine ciklusa do 21 dana.. a zadnju godinu svaki mjesec,moja dr mi je rekla da je to minorni hormonalni poremecaj.. da li je to ok,ili bih mozda trebala druge tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mišljenja sam kao i vaša doktorica. Ne treba promjena pilula.

sanidica

Postovani, javljala sam se zbog izostanka menstruacije pa ste mi savetovali da uradim uzv. Zadnja menstruacija mi je bila 7.08, pre toga sam dve godine pila diane 35 abog akni. Uradila sam danas uzv i evo nalaza:

Uterus u AVf, duz.60,7; AP 32,1
freus 56.5 bavum prazan, endom. 8,4
d. 34,4x 23,8
l. 44,6x25,4 folikul pre 23,0x22

za neke nazive nisam sigurna da sam tacno napisala jer je rucno pisala dr. pa ne mogu bas da procitam. Rekla mi je da imam taj folikul, pitala me jesam li imaala upalu lijevog jajnika , da li sam ikad imala s lijeve strane bolove. Rekla mi je da mi je nalaz odlican, da se ne brinem, da nemam nikakve ciste i da mi menstruacija verovatno kasni zbog prestanka pilula i zbog stresa. NIje mi prepisala nista.Rekla mi je da ne brinem, da se opustim i da bi po ovim nalazima zaa neke dve nedelje trebala da dobijem. Preporucila mi je da pijem jos tri meseca dinane 35 jer su mi se ponovo pojavile akne. Mene zanima sta Vi mislite? Je li ovaj folikul opassan, sta je to ? Nista mi za to nije dala pa pretpostavljam da nije opasno.
Hvala unapred !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz uzv-a je uredan. Folikul je kod vas uredne veličine. Slažem se s mišljnjem vaše doktorice.