neprestano krvarenje

DJambor

Poštovani,
Imam 32 godine, uredne menstruacije sa ciklusom od 28 do 30 dana. Nakon dizanja teškog tereta počela sam krvariti. Nakon menstruacije ne krvarim 2 do 3 dana i onda prokrvarim i to traje sve do ciklusa pa imam menstruaciju i tako već tri mjeseca. Dobila sam tablete dyphastone koje pijem 16 dan nakon menstruacije po 2 tablete 10 dana. Nema nikakvih promjena. Na ultrazvuku su mi rekli da imam endometrij 8,5mm a drugi dan na coppler doppleru endometrij 11,2 mm i polip 5,5 mm naglasivši da ima dosta tekućine oko maternice i da ću i dalje krvariti. Uz to dobila sam i upalu. Možete li mi savjetovati što da dalje radim? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno krvari polip. Savjetujem dijagnostičku hsc.

tatinsin

postovani, imam 24godine. od 19 godine sam imala dijagnozu povisenih muskih i zenskih spolnih hormona te ih kontrolirala sa kontracepcijskim tabletama yaz. odlicno sam se osjecala i skinila visak tjelesne mase. do moje 23 god je sve bilo u redu medjutim usljed stalnog stresa cak i uz koristenje yaz tableta mensstruacija je izostajala...te sam dobila 10 kg kroz godinu dana...usljedilo je ukidanje yaza pocetkom 6.mj 2014 godine i nakon mjesec dana operacija slijepog crijeva....radili su mi nove hormonalne pretrage, usljed obilne menstruacije u kolovozu,nakon tog se menstruacija nije javljala..pocetkom 10 mj sam dobila nalaze: poviseni muski i zenski spolni hormon kao i prvi put medjutim pojavio se i treci problem:androstendion,dehidroepiandrosteron sulfat,testosteron dakle dobila sam tablete belara i nemam nuspojave s njima,njih sam pocela piti s prvim danom menstruacije izazvanu vitaminom c, prvih par dana mendtruacije sam imala bolove i zavrsio se period od par dana i krvarenje nastavilo...danas je 25 dan mog krvarenja nisam sigurna sto bih trebala raditi u ovoj situaciji

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite uzimati ptema propisanoj shemi. To je probojno krvarenje uz pilule i ne obazirite se.

tatinsin

zahvaljujem na Vasem odgovoru i savjetu. lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

m3l

Poštovani,
Imam 17 godina, dobila sam Yaz zbog policisticnih jajnika, ponajvise zbog akni i pojacane dlakavosti. Prvu tabletu sam popila 5.10. (prvi dan menstruacije), i od tog dana nisam prestala krvariti, prvih 4 dana je bilo podosta obilno, nakon toga ne toliko jako, ali opet dnevni ulozak bi mi nebi izdrzao. 2.11. sam ponovno pocela jako krvariti (trebala sam dobiti menstruaciju) i to je trajalo samo taj jedan dan. Danas mi se pojavio samo neki svjetlocrveni iscjedak. Nezasticeni spolni odnos sam imala 17.10. i 1.11. da li je to normalno ili bi se trebala javiti ginekologici? hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom spoting krvarenju. Nastavite dalje s uzimanjem prema propisanoj shemi. To krvarenje će nestati dužom prijenom pilula.