ovulacija i krvav iscedak

majamaja9

postovani sta je razlog blagog krvarenja nakon mokrenja ,ako su uzv i bris u redu? vrlo cesto mi se to desava u sredini cuklusa ,ovaj put evo vec 4,5 dana ide slabiji intenzitet je ali ipak ide .dali je normalno da ovulacija toliko traja ili je nesto drugo u pitanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu onda ne trebate brinuti. Vjerovatno je od ovulacije.

TLC

Postovani Doktore,
Zadnji put sam se javila svom ginekologu 22.12.2014. Zbog sukrvice tokom ovulacije, a prije toga sam imala jako bolnu menustruaciju koju skoro pa nikad i ne osjetim.Takodjer sam primjetila tada jako bijeli iscjedak koji je imao jako neugodan miris. Uplasila sam se i otisla na pregled,doktorica je konstatovala da je sve to ok, sto mi se desava i uradjen mi je bris koji je bio uredan. Nakon slijedeceg menzesa kojeg sam dobila 26. Dan a inace dobivam svaki 28. Dan, opet se pojavio taj bijeli iscjedak sa jako neugodnim mirisom ali ovaj put sa crvenilom i osjecajem peckanja i svrabeza unutar i van vulve. Molim Vas da mi pomognete ili makar dajte mi neke smjernice sta ciniti, ocajna sam. Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite canesten vaginalete i kremu izvana.

TLC

Hvala Vam doktore mnogo na savjetu i izdvojenom vremenu, molim Vas ako biste mi mogli reci o cemu se radi i zasto mi se to tako manifestovalo s obzirom da je bris uredan.Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Razmnožile su se gljivice. Ništa strašno.

TLC

Da li je onda potrebno da se i partner lijeci , ako da, na koji nacin?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, Canesten kremom izvana nekoliko dana 2x dnevno.

www

Poštovani,

možete li mi nakon opisanog reći o čemu bi se moglo raditi.Napominjem da sam te promjene dobila tek odnedavno. Menstruacije su mi uvijek bile uredne, plodne dane nisam osjetila. Imam 34 g.

U sredini ciklusa sam imala blagi krvavi iscjedak koji je trajao 2 dana popraćen bolovima, bolovi nisu stali sve do menstruacije. Par dana prije menstruacije opet sam primjetila malo krvi na papiru potom je uslijedila menstruacija, od 6 dana, jako bolna kao nikad. Nakon nje,nakon 2 dana opet malo krvi na papiru. I bolovi se nastavili.

Budući da su mi papa, uzv, brisevi na bakterije, Ca-125, CEA, svi uredni, urinokulura uredna, uzv abdomena uredan, može li se raditi o disbalansu hormona?

Mogu li od toga poremećaja hormona (ako je) bit bolovi i grčevi u maternici koji traju u cijelom ciklusu povremeno? Ili se radi o nečemu drugom?
Nagađam da su hormoni?

Kako otkriti od čega bol kao pred menstruaciju čitav mjesec i taj iscjedak u sredini i ta sitna krvarenja prije i poslije menstruacije?

Bolovi mi traju konstano, nekad manje, nekad više ali su tu. Bila sam i na CT-u sve je u redu, za jajnike piše da je na desnom folikularna cista , a uterus retroponiran. Ostali organi uredni. Ostalo nisu vidjeli.

Šta da više kontroliram, kako da otkrijem od kuda bol? Počela sam piti i kontracepciju tek ovaj mj. da se malo smiri no još ništa.

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od ciste je na jajniku. Savjetujem UZV pregled.

www

Najljepša hvala na odgovoru,

da li ta cista nastaje samo kada žena pije kontracepciju pa folikul ne pukne ili može nastati i kada se kontracepcija ne troši?

Na Ct-u je viđena,a doktor je prije na UZV-u nije vidio. Na UZV sam bila 18 dan ciklusa. Jel moguće da ju doktor na ultrazvuku nije vidio i da li ona može krvariti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda je nije bilo tada. Savjetujem uzv pregled nakon menstruacije. Lp.

www

Poštovani,

danas sam bila na uzv pregledu jer su me tako naručili(nisam mogla birat), 22. dan mi je ciklusa i doktor nije vidio folikularnu cistu na d. jajniku. U petak, znači 18 dan ciklusa sam bila na Ct-u zbog bolova i tamo je viđena.

Da li je moguće da se danas zbog 22. dana ciklusa ne vidi, ne može vidjet,a tu je? Koji su joj simptomi?

Otići ću privatno poslije mjesečnice ako se tada najbolje razazna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je nema na uzv ne trebate brinuti. Vjerovatno je prsnula.