Preuranjena menstruacija

annejullie

Poštovani

Menstruacijski ciklus mi uvijek traje 30-35 dana (imam 21 god) i većinom su to vrlo bolne i dugotrajne menstrucije. Prošli mjesec sam dobila menstruaciju 24.dan i trajala je nešto kraće nego inače i nije bila bolna. Znam da 24.dan inače nije prerano,ali s obzirom da nikad nisam dobila menstruaciju prije 30.dana,malo me to uplašilo. U te dane sam se prehladila i bila sam bolesna pa sam to pripisala tome, Međutim,ovaj mjesec se dogodila ista stvar. Opet sam dobila menstruaciju 24.dan, bolova gotovo da i nema i nije bilo ni onih tipičnih bolova i nadutosti pred menstruaciju,bolova u grudima(samo osjećam da su grudi malo nabujale).
Zanima me trebam li se zabrinjavati, jer je 10-ak dana uranjeno u odnosu na ikad dosad.

Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radilo o anovulacijskom ciklusu.
Savjetujem pregled i uzv.

maleni

Postovani,
Imam uredne menstruacije na 26-28 dana. Poslednja je bila 26-30.11.2013. Imala sam odnose posle menstruacije i par dana nakon toga primetila sam krvavi iscedak prilikom mokrenja kao i bolove u donjem delu trbuha kao pred ciklus, iako treba da dobijem tek 23.12. Imala sam problem sa ranicom na grlicu koju smo sanirali. Da li je u pitanju menstrualno ili krvarenje drugog tipa? Hvala1

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o kontaktnom krvarenju iz ranice ili ozljedi rodnice tijekom odnosa.

Cvicka

Poštovani, menstruaciju sam dobila 2.3 I trajala je 3 dana uz oskudno krvarenje, sad sam je opet dobila 21.3 I ponovo je oskudna I dosla je 10 dana ranije da li je moguća trudnoća ili nešto drugo. Unaprijed hvala .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je trudnoća, upala, cista, pcos, endometrioza itd.
Savjetujem pregled.

maucok

Poštovani,
Menstruaciju sam dobila 1.1.2015. i trajala je 4 dana kako mi inače i normalno traje. Međutim opet sam dobila menstruaciju 15.1.2015. i imala sam ju prvo opet normalno 4 dana i onda još 3,4 dana kao slabi smeđi iscjedak. I danas 29.1.2015. sam opet dobila menstruaciju. To se mi još nikad nije dogodilo s obzirom da već 2godine pijem Lindynnete 20 pa mi je menstruacija redovito dolazila svakih 28dana. Prije uzimanja pilula sam imala problema s menstruacijom, ali onda ju nisam dobivala redovito zbog toga što imam policistične jajnike, ali sad mi nije jasno zašto se mi to događa?
Hvala unaprijed na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neuredno krvarenje je povezano uz uzimanje pilula. Savjetujem pregled i UZV i ev. promjenu pilula.

dusa28

Postovanje.zena mi dobila 5 dana ranije menstruaciju, a vec 3 mjeseca radimo na bebi sta to znaci sto ie ranije dobila hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znači apsolutno ništa. Ciklus oscilira ponekad.

BossGirl

Postovani,zanima me vase strucno misljenje.Men.sam dobila 9.aprila,24.aprila sam imala nrzasticeni odnos ali smo pazili i sve je na vreme zavrseno.Sledecu menst.sam dobila 7.maja,i evo danas sam krvarila,boljeli su me jajnici,sve kao da sam stvarno dobila.Koliko je sansa da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na datum moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju. Ako je menstruacija nakon odnosa bila prava ne postoji mogućnost trudnoće. Ipak, s obzirom na sve što ste naveli (ne znamo da li je ta menstruacija bila zaista prava) preporučio bi da učinite test na trudnoću.

sb34

Poštovani,
Dobila sam menstruaciju 8 dana ranije, nakon samo 20 dana. Inače imam redovne cikluse od 26 dana, s kratkim i oskudnim krvarenjem. Ovo sada je 3 dana bilo dosta obilno, tek se danas četvrti dan, smirilo. Uz to, osjećam nenormalni umor. Inače sam zaposlena, neumorna i aktivna po cijele dane. Što mi se sada dogodilo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu znati.