Razlika izmedju kondiloma i obicnih bradavica

ciki11

Postovani,
Primijetila sam prije 10ak dana neku izraslinu blizu analnog otvora. Tacnije, visoko je, nije bas ni u blizini analnog otvora. Decko je pogledao i rekao da izgleda kao bradavica i da je sive boje. Mene ponekad zasvrbi i ucinilo mi se kao da se smanjila, ali sam sinoc opipala jos jednu, naspram nje. Ne mogu takva poci na depilaciju, mozda mi je cak i djevojka koja radi depilaciju prenjela. PAPA test mi je druga grupa i drugi stepen čistoće. U srijedu idem ginekologu, ali se plasim da ce reci da je to nesto opasno, kondilomi npr.
Kako se uopste testira na HPV virus? Decko je odradio krv, urinokulturu, spermogram i spermokulturu i njemu je sve sterilno. Ostalo mu je jos samo kod urologa da uradi neki bris štapićem.
Hvala vam unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prilikom pregleda ustvardit će se radi li se o bradavicama ili o kondilomima. Ovako bez pregleda nemoguće je ustavrditi o čemu se radi.

kate7

i jas bi isto pitala kako da razlikujemo kondilome od obicne bradavice ili nabreknute koze.ja imam mala bubuljica na velike stidne usne sta li je neznam tacno ali kad otvorim taj deo lici kao bubuljica neka ramna koze,a kad lagano pustim onda lici kao da malo visi kao da je koza nabrana.dali to moze da bude kondilom ili je neka iritacija pa se tamo kozica malo nabrala nabreknula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o kondilomu.

ciki11

Postovani, prilikom pregleda su mi ustanovljeni kondilomi. Na ulazu ih ima, kaze da se dobro vide. I moram ih odstraniti sto prije. PAPA test je u redu. Koliko je opasno ovo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Metode liječenja su premazivanje podofilom, ecg, resekcija, i slične. Jednom od navedenih metoda rješit će se promjene i neće biti problema.
Svakako je važna i terapija partnera i apstinencija od odnosa.

kate7

a sta bi to moglo da bude doktore?u razmeru oko pola cm tamo kozica mi je svetlija evo opet sam pogledala mala potkozna bubuljica skoro ramna koze kad zategnem to mesto sa prstima,a onda kad pustim lici kao da je nateceno kao da visi.nalazi se na donji deo stidne usne.dali tamo ima neke zlezde potkozne i dali kondilomi uvek moraju da vise i da se drze na mali koren bas kao bradavice koje imamo svuda po telu?ako moze malo da mi objasnite nemam kome da se obratim strah mi je da idem na ginekolog

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom moglo bi se raditi o folikulitisu, učahurenoj dlaci. Odavde ne mogu znati. Savjetujem da se javite ginekologu.

ciki11

Postovani, mozda je moje pitanje glupo, ali mi treba odgovor da li se kondilom moze pojaviti na jajniku? Moram sve provjeriti, s obzirom da ih imam na ulazu u vaginu i moram ih laserom ukloniti. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na jajniku ne mogu.