Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

zara333

Poštovani, naime, nakon zadnje mjesečnice imala sam više spolnih odnosa bez zaštite, na principu prekinutog snošaja. No, zadnjih par mjeseci ciklus mi je bio jako točan, dakle 32 dana, sada mi kasni jedan dan i imam jake bolove u predjelu stomaka, štoviše već neko vrijeme ne samo sada, povremeno jaku bol u desnom ili lijevom jajniku. Znam da je prerano da bi se moglo nazvati izostanak mjesečnice, ali bol je dosta oštra, a od mjesečnice ništa. Postoji li mogućnost trudnoće iako su simptomi mjesečnice tu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji šansa svakako za trudnoćom. Napravite test na trudnoću svakako.

dallila29

Postowani doktore...Zadnju menstruaciju sam dobila 21.01.2013 poslije sam imala redowne odnose s muzem i u wrijeme plodnih i neplodnih dana...Narawno da zelimo bebu wec od decembra radimo na tome..U decembru sam dobila redowno menstruaciju kao i obicno swakih 28 dana..U januaru sam dobila 2 dana ranije...Medjutim u zadnje wrijeme me cesto boli na desnoj donjoj strani stomaka i siri se na ledja a ponekad i na nogu..Pa me zanima sta je posljedica toga dali menstruacije ili trudnoce ili cak neceg drugog?I cesto mokrim..Da li bi trebala da sacekam menstruaciju ili da sad uradim test za trudnocu da bi bila sigurna jesam li trudna ili je nesto ozbiljnije u pitanju (bubrezi,slijepo crijewo...) Lijep pozdraw i hwala na odgoworu...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana previše je stanja i bolesti koje dolaze u obzir pa bi bilo grupo nabrajati sve. Svakako ako su bolovi povremenog karaktera pričekajte menstruaciju odnosno njen izostanak.

uplassena007

Poštovani, imala sam menstruaciju 26.prosinca, pa 25 siječnja....spolni odnos sam imala 2.veljače....imala sam spolni odnos bez kondoma, no nije svršio u mene...nisu bili plodni dani?! Postoji li mogućnost za trudnoću?!
Osjećam već 2 dana bolove u donjem dijelu trbuha... :/ Strah me :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste odnos u plodne dane, ali ako nije došlo do ejakulacije, ne znam zašto zabrinutost. Ako vam kasni menstruacija napravite test na trudnoću.

zara333

Postovani, naime dobila sam mjesecnicu 16.02. U subotu i trajala je intenzivno dva dana, dakle subotu i nedjelju, bila je obilna, no vec u ponedjeljak su se nazirali samo tragovi, danas, utorak cak nista..pa me zanima dali jos postoji mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne postoji.

tea00

Poštovani,
već sam pisala kako sam imala prekinute spolne odnose tjekom plodnih dana te ste rekli da je tako trudnoća moguća.
Trebala bih dobiti za 6 dana ali već prije tjedan dana su mi se grudi dosta povećale te su bolne (to se i inaće događalo al samo koji dan prije menstruacije), ponekad imam slabe bolove u doljnjem dijelu trbuha kao da ću dobiti menstruaciju. Danas mi je 25. dan ciklusa te mi je temperatura vec 4 dana malo povisena. Varira izmedu 36.8 i 37.2. 'C.
Prije bih ostajala dugo budna, a sada idem puno ranije na spavanje. Jedan dan sam čak spavala oko 13 sati.
Ne znam jesu li takvi simptomi već mogući. Svakim danom sam sve više zabrinuta. Hvala unaprijed na odgovoru.

marina170

Poštovani.....Poštovani....Imam 20 godina i spolno sam aktivna....u 8mj prosle godine sam imala spontani..zasad su svi nalazi dobri...samnom je sve u redu....Mjesecnica mi dolazi svakih 28-31 dan...i nisam imala nikad nikakve simptome da cu je dobit (kao sta je bolovi, isjedak i dr.) No ovaj mjesec je malo drugacije...Zadnju mj sam imala 27.1.-31.1, trebala sam dobiti na kraju drugog mjeseca ali nisam, vec mi je tamo 4.3 poceo ic isjedak smedi koji je isao do 5.3 (slab isjedak), pritom mi je bila muka, leda me boljela, i osjecala umor i evo 6.3 sam dobila slicno nesto ko mjesecnica malo nije jako, juce takoder isto, a danas ujutro nista a sad popodne vidim odjednom krvi izaslo malo povise.....i opet stop....pa sad mi nije jasno sta se dogada...?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Tea, napravite test na trudnoću u vrijeme očekivane menstruacije. Moglo bi se raditi o trudnoći. Vidjet ćete uskoro.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina odgovorio sam vam.

Loli11

Poštovani doktore,

prošli mjesec sam imala spolne odnose s dečkom i dobila sam menstruaciju čak dan ranije, ali nije bila obilna kao inače, trajala je 6 dana, čak nešto malo i 7. dan. Iduću trebam dobiti 23.3. i ovaj mjesec nisam imala spolne odnose uopće. Međutim, za vrijeme plodnih dana imala sam malo nekoliko dana sukrvicu i smeđi iscjedak, sada mi se dešava da mi se oko bradavica pojavljuju male kvržice i izraženije vene što sam pročitala da mogu biti simptomi trudnoće, također nekada znam imati mučnine i akne su mi se pojavile. Zanima me, postoji li mogućnost trudnoće ili je samo moje umišljanje? Hvala Vam na odgovoru i potrošenom vremenu.
.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umišljajte si. Ne radi se o trudnoći.

ljetna oluja

Poštovani doktore imam pitanje vezano za mogucu trudnocu.. Naime imala sam odnos bez zastite, ali nije svrsio u mene.. Nakon 14 dana sam dobila menstruaciju.. medjutim citala sam da je tokom spolnog odnosa moguce da u muskom spolnom organu ostane tragova spreme, te da se i tako moze zatrudniti. I jos sam citala da iako sam dobila menstruaciju mogu biti trudna.. Ako mi mozete objasniti kakva je tacno razlika izmedju prave menstruacije i tog implatacijskog krvarenja? I da li ima sanse da sam trudna? Od tog odnosa proslo je vec malo vise od mjesec dana.. Da li da radim test na trudnocu? Molim Vas odgovorite mi.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako krvarenje dođe na vrijeme u jednakom vremenskim intervalima, ako je istog intenziteta i trajanja onda se zasigurno radi o menstruaciji.
Pogledajte prijašnje postove.

nikolina90

Poštovani,
zadnju mjesečnicu sam imala 17.10.2013 napravila sam test koji je pozitivan, naručena sam kod dr. tek za tjedan dana. Međutim imam povremene bolove u donjem djelu trbuha kao pred mjesečnicu pa me to brine te me zanima da li je to normalno ili stvarno imam razloga za strah!? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na to vam ne mogu odgovoriti bez pregleda.

inekoj

Poštovanje!
Dva mjeseca sam imala nezaštićene odnose sa dečkom pri čemu nije došlo do trudnoće. Nalaz ginekologa od prije 3 mj je bio uredan, jajoovodi prohodni i normalno jajnici funkcioniraju. Međutim, zadnji menzis sam dobila 12.2 i to odma prvi dan previše obilan kako nije bio nikad do sad. BT prije tog zadnjeg menzisa i poslije je ostala nepromjenjena (varira između 36,9 i 37), grudi nemogu dotaknuti, te stalno imam osjećaj kao da ću svaki tren procurit (inače za vrijeme ovulacije imam tupu bol na strani na kojoj se ovulacija događa) te me maternica boli pri odnosu (šta se događa inače dan - dva prije menzisa, kao i sve šta sam nabrojala). Test ne želim radit, jer mislim da nije potrebno, da je rano a i bojim se negativnog rezultata pa me zanima Vaše mišljenje, da li postoji mogućnost trudnoće ili mi predstoji gadan PMS happy
Unaprijed hvala na odgovoru!

taiana

Poštovanje,
Prije od prilike 2 mjeseca imala sam spolni odnos 5 dana prije očekivane menstruacije. Na očekivani datum sam je i dobila. Prošli mjesec ju nisam dobila i evo još uvijek nisam. Sad mi kasni već gotovo 3 tjedna. Zanima me je li moguće da sam ostala trudna?
Lijep pozdrav!