Spolni odnos dan nakon završetka menstruacije

mj11

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam dobila 18.4., a završila mi je potpuno noć s prelaska 22.4. na 23.4. i tog 23. navečer sam imala nezaštićeni spolni odnos s dečkom. Išli smo polako i kako je njega malo poslije početka odnosa potjeralo na wc, otišao se izmokriti pa smo nastavili i opet smo išli polako. Odjednom ga je on naglo izvadio i rekao mi kako je osjetio da mu je krenila ona tekućina, tj. predejakulat, ali da nije bio ni blizu ejakulacije. Brine me zašto je sada osjetio tu tekućinu, a općenito ju ne osjeti? Je li to moguće zato što se izmokrio pa je osjetio da mu izlazi jer se ponovo uzbudio? I imam li razloga za strah od trudnoće? Čula sam kako može doći do začeća neposredno poslije prestanka menstruacije pa sam zabrinuta?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da taj dan spada u neplodne i da neće doći do trudnoće.
No međutim ne vladate situacijom ni vi ni partner te savjetujem da se zaštitite.

mj11

A je li istina da ako imas odnos neposredno poslije zavrsetka menstruacije da moze doci do trudnoce? Na par stranica sam naletila koje to tvrde.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije istina ako se radi o redovitim ciklusima na godišnjoj razini dakle bez oscilacija većih od 12 dana. U protivnom metoda računanja plodnih dana nije pouzdana jer je istih previše i tada je to moguće.

vanmil23

Poštovani!
Obaračam Vam se u ovoj temi jer ne znam kako bi inače mogao svarstati svoje trenutno pitanje. Naime jučer sam imao spolni odnos s svojom curom koja je još imala laganu menstruaciju ( mali iscjedak krvi bi bio, par kapi). Kako smo imali nezaštićeni odnos i došlo je do snošaja, zanimalo bi me dal je moguća trudnoća pri završetku menstrualnog curenja. Znači djevojka mi ima redovne i točne menstrualne cikluse zadnjih 3-4 mjeseca na isti datum 13. (13.6., 13.7.) zadnja menstruacija je kasnila jedan dan znači nastupila je 14.8., pošto je to jučerašnji dan bio. Zanimalo bi me ako imamo razloga za brigu da je moguća trudnoća, te da li su bili plodni dani pošto nisam najbolje upućen u izračun.
Nadam se da ću uskoro dobit odgovor na svoja pitanja upućena Vama i unaprijed se zahvaljujem.
Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće iz dva razloga. Neplodni dani i nije bilo ejakulacije.

vanmil23

Ispričavam se, došlo je do ejakulacije znači, nisam se dobro izrazio, sad ne znam da li to mjenja Vaš odgovor iako kažete da su ne plodni dani bili. Malo smo u brizi sad, jer moja djevojka je i prije imala spolni odnos s ejakulacijom dok nije imala menstruaciju i nije ostala u drugom stanju, pa me zanima dal postoji mogućnost da je ipak trudna.
Ispričavam se šta nisam odmah se adekvatno izrazio, i zahvaljujem još jednom na Vašem utrošenom vremenu i savjetima.
Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su joj ciklusi redoviti, neplodni su dani te neće doći do trudnoće.

anonimna2801

Ja i decko smo imali spolni odnos 4.dan mjesecnice,to mi je ujedno bio i zadnji dan,te je on svrsio u mene. Postoje li sanse za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa nije velika ako su ciklusi na godišnjoj razini ujednačeni.

mpower

Da li je moguća trudnoća za vrijeme ne plodnih dana ukoliko je došlo do ejakuliranja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su doista neplodni dani onda nije moguće.

antonio1998

Imam pitanje!
Imao sam nezasticeni odnos sa djevojkom dva dana nakon mestrualnog ciklusa koji nije stalan zadnja dva tri mjeseca i zadnja joj je kasnila nekoliko dana. Zanima me da li je moguce da zatrudni posto je doslo do ejakulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su joj ciklusi neredoviti na godišnjoj razini onda šansa za trudnoćom postoji. Dva dana iza menstruacije ne znači ništa u opisu.
Nekim ženama menstruacija traje 3 dana a nekima 7. Stoga ako joj recimo traje sedam dana a odnos ste imali dva dana nakon završetka menstruacije dakel deveti dan ciklusa, tada je moguća trudnoća.

stels02

Pozdrav...postavila sam poruke vec na 2 teme ali nisam dobila odgovor pa cu ovdje
Imala sam odnos s deckom dan nakon kraja menstruacije kada je samo ujutro islo malo smede...odnos je bio ni 5 minuta i nije ejakuriao u mene nego je kasnije doma...istu stvar smo ponovili za 3 dana samo s kondomom i isto je bilo 5 minuta i isto je kasnije ejakuriao doma...i zadnji smo imali prije 7 dana ali da je samo vrhom ulazio par puta i kasnije je meni ejakuriao u usta...posto se brinem a i imam problema s zelucom pocelo mi se dogadati osjecaj mucnine koji nestane nakon sto se podrignem,imam problema s njuhom ne osjetim jako a i okusi su postali slabiji te me bile jajnici naizmjence i lagano me grci.
Imam li razloga za brigu jer ni jedan put nije doslo do ejakuacije a i spolni odnos nije bio dug.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

enigma0200

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 24.2 i trajala je do 28.2. Dečko i ja smo prvi put (moj prvi put) imali odnose 3.3 bez zaštite, s tim što on nije "svršio" u mene. Naredne tri večeri smo takođe imali odnose, ali sva tri puta sa kondomom. Menstruacija mi nikad nije redovna, nikad nije isti datum i još uvek nisam dobila, ali se ipak brinem. Da li je moguće da sam ostala trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko ste imali odnose sa kondomom i prvi puta bez ejakulkacije u rodnicu i to u vrijeme neplodnih dana, mala je mogućnost trudnoće. Obzirom da vam menstruacija kasni preporučio bi test na trudnoću.

enigma0200

Poštovani,
Hvala na brzom odgovoru. Jutros sam uradila test na trudnoću i negativan je. I još uvek nisam dobila.

Jakuza

Pozdrav. Menstruacija mi je redovna pocinje 20tog u mjesecu a zavrsava 24tog. 25tog imala sam odnose sa momkom bez zastite i nije svrsio u mene vec po mojoj vagini nako spolja i dali postoji mogucnost da zatrudnim . Hvala.