Suhoća vaginalnog područja i smanjen libido

Poštovani, nikada nisam imala nikakvih problema sa libidom, štoviše, uvijek sam imala volje za odnos sa partnerom, sa kojim sam dvije godine i planiramo osnovati obitelj, no to je sad manje bitno. Ono što me muči posljednjih dana jest neugodna suhoća u području vagine, tj. suhoća prilikom spolnog odnosa te smanjena seksualna želja. Naime, imam 22 godine pa mislim da to baš i nije čest slučaj u mojim godinama, no to prepuštam Vama, stručnjacima na procjenu. Tokom spolnog odnosa imam želju, uzbuđena jesam, no i dalje suha. Nije mi jasno da li je to do nečeg na psihičkoj bazi ili nešto drugo, kao i ta smanjena želja za seksom ponekad, ne uvijek. Nikada prije nisam imala sličnih problema pa se sada čudim sama sebi. Sa partnerom nisam pričala o tome jer bi on vjerojatno pomislio da gubim volju za njim, što nije slučaj. Jednostavno sam suha. sad Molim Vas da mi kažete da li postoji neka krema, gel ili pak tablete na biljnoj bazi koje bi mi mogle pomoći u ovom slučaju?
Unaprijed zahvaljujem!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje lubrikanti,npr. Gynaikol gel ili personal lubrikant.
Vjerujem da će vam pomoći.

jagodicabobica

Postovani imam 25 godina imam problem suvoce vagine predpostavljam da je problem psihe jer nisam imala tih problema dok se nisam porodila i od tada sam cesto pod stresom zbog obaveza oko deteta,a i taj problem nije uvek prisutan nekada se odnos odvija bez problema a nekada je prosto nemoguc.Interesuje me da li je moguce koristiti kantarionovo ulje kao lubrikant (ono se inace koristi u intimnoj nezi mnoge vaginalete su na bazi tog ulja)ili ako ne koji biste mi lubrikant preporucili.Inace koristim logest tablete i ne koristim prezervative.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s gynaicol gelom ili personal lubrikantom, vagisan kremom.

jagodicabobica

Znaci da prirodna ulja ipak nisu dobro resenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nisu.

dina1987

postovani, da li je gynaicol gel za suhocu rodnice dobar za upotrebu uz kondome? tj. da li ostecuje kondome? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ga koristiti. Ne oštećuje.