Trebam pomoc.

Alexandraaa

E ovako. Imam problem. Naime,zadnja menstruacija mi je bila 28.09.2012. Prije toga mi je kasnila 2 mjeseca. E sad mi opet kasni mjesec dana. Test sam radila. Trudna nisam. Zanima me vase misljenje o tome. Ja i suprug smo pokusali u toku ova dva mjeseca da zatrudnim,medjutim nisam uspjela. Jel moguce uopste da ja izracunam plodne dane sa ovako ne redovnim menstruacijama. Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sa ovako dugim ciklusima ne možete računati na plodne dane .
S obzirom na oligomenoreju od 60 dana mislim da ih ni nemate.
Savjetujem da se javite kod svog liječnika da se ustvrdi stanje vaših jajnika i ostale stvari.

tinaa1990

Pozdrav,
18. dan ciklusa sam imala odnos s prekinutim snosajem, decko nije ejakulirao u mene, vec tjedan dana osjecam simptome pms te zadnja 2 dana mi je iscjedak tamniji al menstruacija kasni 2 dana, mozda je to zbog mog pcosa mozda zbog stresa ali
Htjela bih napraviti test za trudnocu, ali sam to u mogucnosti jedino popodne, od odnosa je proslo 12 dana te me zanima hoce li test dobro pokazati ako ga napravim u 7 navecer?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete napraviti test i popodnevnim satima. Ne radi se o trudnoći.

Ajnat

Pozdrav! Imam problem s menstuacijom, imam 20 godina i spolno sam aktivna godinu dana. Naime, menstruacje mi nisu redovite, zadnju normalnu sam imala 27.9. a kad sam trebala ponovno dobit, dobila sam je u nekom čudnom obliku, tj. smeđe crvenu, zatim je postala crvena i to krvarenje je vrlo blago i traje vec mjesec dana. Prije dvije godine sam imala takav problem i ginekolog mi je rekao da je to normalno, nemam policisticne jajnike, sve je u redu. Ali mene ovo zabrinjava, pa vas molim za mišljenje. Unaprijed zahvaljejem

tinaa1990

Poštovani, napravila sam test u 7 sati veceras i pokazao je negativno. Znači to mi je već 30. dan ciklusa, snošaj je bio ima 13 dana. To znači da ne postoji šansa za trudnoćom jel tako?
Zadnja 2 dana imam smeđi iscjedak, s obzirom na pcos i sklonost cistama što mi preporučujete? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ajnat, najprije test na trudnoću. Svakako savjetujem ginekološki pregled i UZV čim prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana tina, savjetujem vam da pričekate menstruaciju za koji dan. Svakako savjetujem uzimanje kontraceptivnih pilula, s obzirom na pcos.

curka1995

Poštovani, zanima me dali mogu biti trudna ako sam dobila mjesečnicu koja je slabija ali bolnija? hvala unaprijed

klaudy8

Poštovani, zanima me da li je normalno ako je menstruacija bez ikakvog mirisa?
Prije 4 mj. sam pila duphaston zbog poremečaja hormona, otkad sam ih prestala piti od onda mi je tako, a prije je imala miris po ribi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, curka mislim da posebice ako je došla na vrijeme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, normalno je da nema miris a svakako ne smije biti na ribu.
Kad je miris po ribi radi se najčešće o gardnereli vaginalis.

curka1995

Poštovani, možete li mi pojasnit svoj odgovor, nisam baš dobro razumjela. ovako, meni je mjesečnica došla 5 dana ranije, trajala je kao i inače 3 dana ali puno slabije, nez nekakvih smeđih iscjedaka, i bila je bolna kao i uvijek.

curka1995

Poštovani, možete li mi pojasniti Vaš odgovor, nisam baš najbolje razumjela. Naime, meni je mjesečnica došla 5 dana ranije nego što je trebala trajala je 3 dana kao i inače, ali bila je puno slabija. imala sam jake bolove, kao i inače, pa me sad zanima dali ako sam trudna bi imala takvu mjesečnicu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana curka. Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

Mery2012

Poštovani doktore,pijem logest i sada u 7-dnevnoj pauzi ali i u 3 naredna dana dok ću ponovno piti pilule moram trošiti antibiotik Klimicin. Dali mi je potrebna dodatna zaštita i koliko dugo? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebna je kroz sedam dana.

Ana001

Postovanje,
trebala bih pomoc.Imala sam pobacaj prije otrplike 6 tjedana.Ginekolog mi je rekao da pripazim "u ovom periodu" (to nisam razumijela a niije si dao truda ni objasnit) zatim je rekao da ne koristim kondom kao zastitu,pa je zatim spominjao kontrac. tablete i propisao mi ih. Pretrage sam sve obavila i zanima me smijem li nakon pobačaja piti tablete s prvom menstrucijom. Komplikacija nikakvih nije bilo.Nadam se da cu brzo dobit odgovor. Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste napravili sve pretrage, dobro proučili tu tematiku, ako ne postoje nikakve kontraindikacije za uzimanje onda možete.
Sa prvim danom menstruacije počinjete.

zU-ZU

Poštovani,
zanima me vaše mišljenje,a i opcenito sve o kontrcepcijskim pilulama!
trazila sam po internetu,ali svugdje drugacije pise...negdje da stiti od raka maernice,drugdje da se povecava mogucnost raka maternice...
nisam sigurna što je tocnno,a što nije....zanima me postoje li neke posljedice nakon nekoliko godina koristenja, kakve su rekcije tijela tjekom koristenja(tlak,debljanje,kasnija trudnoca...)
koje su prednosti,a koji su nedostaci?! Hvala