Otorinolaringologija

zujanje u usima

Imana

postovani,
imam problem zujanja u desnom uhu. isprala sam danas usi (koje su bile zacepljenje duze vremena) ali zujanje koje se je pojavilo prije ispiranja nije nestalo. molim vas da mi kazete sta bi to moglo biti? upale uha nema, doktor kaze da ce prestati. medjutim to mi jako smeta jer zujanje postaje gore.
unaprijed hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, zujanje ili šum u uhu može nastati zbog niza razloga, ali najčešći su cirkulacijski problemi ( posebice na kapilarnom nivou), te određene vrste smetnje sluha. Niste naveli koliko imate godina, da li imate povišen krvni tlak ili problem sa vratnom kralježnicom, da li uzimate nove lijekove, ali sa ORL strane obradu započinjemo audiološkom dijagnostikom i tek kada isključimo moguće poremećaje sluha, tada prelazimo na neurološku obradu.