Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Krvna slika

tasha159

Poštovani, djete već godinu dana radi anemije pije ferumlek, hemoglobin je sada 111. Međutim, zadnja 2 nalaza pokazuju da je pod virozom( krv je badema u prvom i četvrtom mjesecu), ali on nema apsolutno nikakvih simptoma bolesti, ne smrca, ne kaslje, uredno jede i spava, dobrog općeg stanja, jako živahan. Vrticko je djete, ima 2 godine. Od doktorice ne dobivam konkretan odgovor pa bi bila zahvalna na Vašem mišljenju.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nemam uvida u nalaze krvne slike pa je teško komentirati. U toj dobi su normalno povišeni limfociti i to nije znak viroze. Hemoglobin je na doljnjoj granici normale. dobro je da dijete izgleda zdravo unatoč pohađanju vrtića. Učestale infekcije znaju potrošiti željezo pa bi bilo dobro u prehrani povećati unos tamnog mesa (npr teletine, janjetine, kozletine ili peradi (ne prsa već batak i zabatak). Ukoliko bude izraženijih promjena krvne slike (sniženi leukociti, trombociti ili slabokrvnost postane izraženija) tada preporučam pregled hematologa.