Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

grlobolja

enibadi

poštovani doktore,
moja 7 godina stara kćer je za jaku grlobolju i vis.temp. prvo popila 10 dana zinata, nakon 4 dana simptomi su se vratili, dobila opet klavocin bid, 7 dana, dva dana nakon zadnje doze opet sve isto! bili smo u dežurstvu danas, pedijatrica kaže kako grlo nije upaljeno, pluća čista, uši ok. da pratimo do ponedjeljka ...
ajd mi molim vas recite, kako je moguće da ima jaku grlobolju , a da grlo nije upaljeno? priča nazalno, kao kad je svojevremno imala streptokokne gnojne angine.
molim vas samo za riječ dvije da ne razbijam više glavom preko vikenda.
puno hvala na odgovoru
Mononukleoza?!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako nema vidljivih znakova upale u ždrijelu treba misliti da upala nije smještena u dubljim slojevima ždrijela (npr iza krajnika). Potrebno je praćenje i laboratorijske pretrage.