Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Tsh

Kimiedfr

Pozdrav! Radi se o jednogodišnjem dječaku nalazi su tsh: 6,080 t3:276 t4:98
Može li upućivati na Hashimoto tireoiditis pošto u mojoj obitelji postoje problemi sa štitnom žlijezdom.
Hvala! Lp!

Darko Richter, dr. med.

Može, ali za Hashimoto je potrebno učiniti protutijela: anti-Tg i anti-TPO. Čudi me da su išli određivati TSH, T3 i T4, a ispustili protutijela na štitnjaču.