Kontracepcija

Kontracepcija svaka 4 mjeseca

D&D happy

Dakle, rodila sam pred 3 mjeseca i s obzirom da vise ne zelim radjati, zatrazila od ginekologa kont. tablete, te mi je nakon krvnih pretraga propisan Logest. Pitanje je sljedece: s obzirom da mi je muz pomorac, uzimala bih tablete po principu 4 mjeseca pauze i onda 2 mjeseca kontracepcija itd. Koliko je to lose za mene, to "cimanje" organizma? Osim toga, zanimaju me nuspojave jer svugdje pise da su one prisutne samo prvih 2 do 3 mjeseca, a s obzirom da bi ih ja uzimala ovako sporadicno, da li mogu ocekivati nuspojave svaki put kad ih krenem uzimati?
Zahvaljujem na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne bi savjetovala uzimanje na takav način. Radije u tom sličaju koristite Patentex ovale.( pola sata prije odnosa stavljete ih u rodnicu )