Kontracepcija

Od kojeg dana se računa 7 dana pauze

Ivana_20

imam 20 g. i već par mjeseci pijem trinovum i uvijek me zbunjivalo od kojeg dana se počinje brojiti 7 dana pauze, tj. osam jer mi je ginekologica rekla da osmi dan počnem piti tablete, npr. zadnju sam popila u četvrtak, dal se broji od četvrtka ili od petka, ja sam uvijek brojala od petka i uvijek sam počinjala piti tablete u petak a završila u četvrtak i mjesečnica mi je uvijek bila redovita, dolazila je uvijek treći dan od prestanka uzimanja tableta..da li sam dobro uzimala tablete ili ne, i da li su te tablete primjerene osobama moje dobi, ili su prejake? unaprijed hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Dobro ste računali, u četvtrak zadnij dan , petak prvi dan pauze i traje do četvrtka pa u petak počinjete piti.

Ivana_20

hvala Vam na odgovoru big-smile