Kontracepcija

zaboravljena 1. pilula novog pakiranja

ja0707

poštovanje,

znam da postavljam vec toliko puta postavljeno pitanja, ali niti jedna situacija mi ne izgleda identicno kao moja, a zabrinuta sam.
Naime, prvu pilulu iz pakiranja nakon pauze sam umjesto u petak u 20 sati popila tek u sub ujutro u 15 do 8, a u cetvrtak navecer sam imala spolni odnos.
Teoretski kasnila sam manje od 12 sati, jer piše da je ako je manje od 12h kasnjenja da je sve uredu, ali brine me taj odnos dan prije jer kako sam citala po forumima spermiji prezive 72 h.
Dali se treba brinuti ili je dovoljno da naredna 2 tjedna koristimo dodatnu zastitu da bi sve bilo uredu.

Unaprijed hvala na odgovoru

aseveri5

Poštovanje:
27.07 sam dobila zadnju menstruaciju, ciklus mi 28 dana od kad pijem LOGEST. 31. srpnja sam trebala ponovo početi piti LOGEST nakon pauze od 7 dana, ali NISAM uopče počela piti. Spolni odnos sam imala 3.kolovoza . A najplodnii dani su po tome 7 i8 kolovoza. Kolke su šanse da sam ostala trudna, jer sam čula da nakon prestanka uzimanja kontracepcije hormoni rade puno brže?
Unapred vam hvala!

ja0707

poštovanje,

pošto je vec novo pitanje postavljeno, ne znam dali cete onda odg na moje, al molim vas da mi odg da se makar malo smirim(ako je to moguce) jer dok mi bude sljedeca menstruacija je tako daleko..

lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

ja0707 SVe ok mirno spavajte.
aseveri Ako bi kasnila napravite test.

sanja**

Draga doktorice u maloj sam panici.
Pijem Triquilar tablete 9 mjeseci. Sa novim pakiranjem sam trebala da počnem u nedjelju oko 23 sata ali sam zaboravila i popila sam sutradan oko 14 sati sto je više od 12 sati kako piše na uputstvu. Dečko i ja smo imali odnos tu nedjelju kada sam trebala da je pijem i on je ejakulirao u mene. Zanima me da li postoji šansa da sam trudna ??
Znam da Vam je ovo ko zna koje isto pitanje ali biće mi lakše.
Unaprijed zahvalna

Natalija Beljo, dr. med.

Niste trudni, pijte dalje po shemi.

tinavrsi2

poštovana,

menstruaciju sam imala od 14.07. do 19.07. te sam 19. trebala započeti s novom kutijom triquilar tableta,ali sam bila spriječena te sam to učinila u srijedu kada sam uzela dvije tablete, jednu u 17,a drugu u 20 sati, dalje sam nastavila redovito uzimati. da li se u tom slučaju zaštita od trudnoće smanjila i da li postoji mogućnost da sam trudna?

srdačan pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Napisali ste s "noovom kutijom" pa pretostavljam da već neko vrijeme pijete tako da slobodno nastavite dalje po shemi.

s22

Poštovana doktorice,

uzimam YAZ k.pilule od listopada 2010., a od tada sam samo 1 put imala menstruaciju na placebo tabletama. U ostalim mjesecima uglavnom je bilo oskudnih izboja u tjednu prije, a ponekad ih uopće nije bilo.

Međutim, problem je u tome što sam u novom ciklusu uzela prvu pilulu u blisteru s taman oko 12 sati zakašnjenja. Osnosno, trebala sam ju popiti u nedjelju 7.08. oko 23h, a to sam učinila idućeg dana u 11h. U tjednu prije imala sam spolni odnos, s tim da je zadnji snošaj u mene bio u srijedu 03.08. (prva bijela tableta).

Budući da sam sinoć zaboravila uzeti pilulu, krenula sam čitati uputu... Ovu zaboravljenu tabletu prema istima mogu uzeti čim se sjetim i koristiti dodatnu zaštitu, no brine me ona prva. Naime, piše: "Ako ste imali spolni odnos u tjednu prije, a zaboravili ste uzeti posljednju ili prvu pilulu u blisteru, postoji mogućnost da ste trudni." Napominjem da sam u ovom ciklusu dobila menstruaciju (iako oskudnu) na, čini mi se, zadnjoj bijeloj tableti dakle 06.08., a koja je trajala do danas. Budući da je moja doktorica na GO do 29.8., molim Vas za Vaše mišljenje... Postoji li mogućnost da sam u drugom stanju?

Najljepša hvala.

s22

Prethodno sam zaboravila napomenuti da već 2 dana imam konstantno pulsiranje u donjem dijelu stomaka. uh.

Lijep pozdrav.

Natalija Beljo, dr. med.

Niste trudni, nastavite dalje piti po shemi.

s22

Hvala. Puno ste mi pomogli.

LP

onlygirl

Postovana,
je li smanjena ucinkovitost pilula (Yaz) ako je prva pilula novog blistera popijena sa zakasnjenjem od 9-10h ?
Te je li potrebna ikakva dodatna zastita sljedecih dana s obzirom na zakasnjenje?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita ako je to nije prvi blister .tj . niste početnik