Kontracepcija

OHC i hipotireoza

matea2

Postovana doktorice,

preporucuje li se OHC osobi koja ima hipotireozu? Imaju li hormoni koji se na taj nacin unose ikakvu vezu sa stitnjacom i ako se budu uzimale kod takve stitnjace, ima li posljedica za kasnije majcinstvo?
Unaprijed zahvalna.

Natalija Beljo, dr. med.

Vjerojatno pijete i th za štitnjaču , tako da nema utjecaja OHC na štitnjače i nema kasnije problema sa zanošenjem.

matea2

Hvala Vam puno. Jos jedno pitanje, smanjuje li lijek koji pijem za stitnjacu ( Euthyrox 25) i za zeljezo ( Ferro-gradumet) djelotvornost kontracepcije pa trebam koristiti i prezervativ?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Mery2012

Poštovana doktorice,trošim Bromergon zbog visokog prolaktina i Eytirox. Dali te tablete mogu smanjiti djelovanje Triquilara? Dali je Triquilar sigurna kontracepcija? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Povišeni prolaktin je bio prije Triquilara ili za vrijeme korištenja?

Mery2012

Već 3 godine zbog mikroadenoma ali s bromergonom je u granicama normale ili tek malo povišen,a triquilar trošim tek 8 dana. Zanima me dali Bromergon djeluje suprotno od triquilara i tako smanjuje kontraceptivno djelovanje?

Mery2012

Još samo da kažem Bromergona trošim 20mg.dnevno, a Eythirox 25.Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Možete piti , ali nakon neka 4 mjeseca provjerite i prolaktin

Mery2012

Poštovana doktorice,hvala na odgovoru i imam još pitanja. Od kad pijem Triquilar svaki dan mi izađe par prištića,kao da me ujeo komarac i svrbe me.Dali da ih nastavim piti? Danas mi je 11.dan. Nije to neki problem da se nemože izdržati i nemam ni glavobolje ni probojna krvarenja.Samo me zanima dali je to nešto opasno za moj organizam? Šta da radim? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Slobodno pijte dalje.