Kontracepcija

propuštena i izgubljena tableta :((

minchy

Poštovana doktorice!

Unaprijed se ispričavam na novom otvaranju teme, ali nisam naišla na svoj slučaj na svim topicima (a ima ih hrpetina). Dakle, prošli četvrtak ujutro (11.9.2008.) sam popila prvu Yasmin tabletu, u ponedjeljak (15.9.2008.) sam zaboravila na nju pa sam prema Vašim uputama u utorak (16.9.2008.) popila dvije i nastavila s redovnim uzimanjem do danas. Nakon jučerašnjeg preseljenja nekih stvar iz stanai vidjela sam da mi nedostaje zadnja tableta iz pakiranja (dakle tableta SRIJEDE). Nije mi jasno kako sad ....do sad sam UVIJEK bila redovna s tim i sad u tjedan dana dvije komplikacije... Koliko sam shvatila, sad trebam redovno nastavit uzimat tablete, 7-14 dana od zaboravljene koristiti dodatnu zaštitu i ciklus će mi biti jedan dan skraćen. Hoće li jako naštetiti ako iduće pakiranje opet počnem uzimati na četvrtak, kao i do sada, ili je nužno da prvu tabletu počnem na sada pomaknutu srijedu (pitam zbog toga što mi je prvi dan krvarenja do sad uvijek bila nedjelja, i to mi je zbog svih ostalih obaveza bio savršen tajming)?
Unaprijed Vam se puno zahvaljujem na strpljenju.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ajme, ni ja se ne snalazim koliko ste zakomplicirali stvar happy. Ajmo ovako: pijte svaki dan po jednu tabletu, slijedeće pakiranje nastavite bez pauze, i kad budete pred kraj tog drugog pakiranja završite u srijedu (bacite ostatak tableta), da slijedeću kutiju možete početi u četvrtak. Dodatna zaštita samo ova dva tjedna nakon zaboravljene. Ovo sve ostalo zbog ove zadnje tablete što fali, i da se vratite u stari ritam.

minchy

you're just amazing!
puno Vam hvala i ispričavam se na komplikaciji happy
okay, znači nastavljam novo pakiranje. super happy
nego...pročitala sam stvarno zillijun Vaših odgovora i oduševila me Vaša pristupačnost i jednostavnost.
Može li se kod Vas doći na "informativni" razgovor?
Inače pitam zbog poduže povijesti bolesti PCO i nekoliko nesretnih terapija i terapijica...bwah, da ne dužim - može li se doći ikako do Vas, gdje, kako, što moram napravit da ugovorim termin za toliko željenu konzultaciju? happy
Puuuno hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

happy
Naravno da možete. Radim privatno, 4678600 Voćarska 14, ili 2328371, Mašićeva 1.

zbunjena2011

Postovana doktorice, pijem logest pilule dva mjeseca. Ovog mjeseca u trecem tjednu sam imala proljev oko sat vremena nakon sto sam popila pilulu. I nisam popila novu, nego sam staru kutiju nastavila piti normalno. Jucer, u ponedjeljak mi je bila zadnja, 21. pilula, a danas sam odmah nastavila s novim pakiranjem, bez sedmodnevne pauze. Je li zastita time ocuvana i trebam li primjenjivati dodatne mjere zastite i ako da, koliko dugo? Zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok , ne treba dodatna zaštita.

marija07

Postovana doktorice!
Trenutno sam na cetvrtoj kutijici Qlaira tableta i dogodilo mi se da sam zaboravila popiti jucerasnju tabletu (21.dan). Inace ih pijem u 21h,a kad sam shvatila da sam ju zaboravila bilo je 9:30,danas.I posto u uputstvima pise da se nastave uzimati ako prodje manje od 12h,a meni je proslo 12h i 30min, ja sam ju popila. Zadnji spolni odnos sam imala u subotu(16.07.2011.),kada sam popila redovno tabletu a decko nije ejakulirao u mene. Imam li razloga za brigu?
Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Nemate razloga za paniku nastavite dalje po shemi.