Kontracepcija

kontracepcija nakon poroda

Poštovana,
rodila sam carskim rezom prije 5 tjedana, dojim, planiram dojiti do negdje 6 mjeseci starosti djeteta.
Do prije trudnoće sam koristila kontracepcijske pilule skoro 10 godina (Triquilar najduže), i dobro ih podnosila. Imam 33 godine. Iduću trudnoću planiram tek za nekih 3 godine. Koju bi mi kontracepciju predložili (osim kondoma), s obzirom da imam Mb Hashimoto (pijem Euthyrox, hormoni uredni pod terapijom), intramuralni miom na uterusu (u trudnoći najviše bio 3,5x3,5 cm, do trudnoće 1 cm), par popucalih kapilara na nogama i što se tiče dojki mastopatiju (redovne uzv kontrole, nemam karcinoma dojke u obitelji) ?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko miom ne deformira kavum spiralu Mirena.