Kontracepcija

spirala i tampon

keka1979

Imam spiralu dvije godine, bakrenu NOVA T380. Idem na more, a trebala bih dobiti menstruaciju i zanima me da li smijem koristiti tampone i da li ih moram vaditi odmah kad izađem i iz vode i da li može doći do kakvih komplikacija? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Možete ga koristit samo pazite da ne povučete i konac od spirale, obavezna kontrola kad se vratite.